کد خبر: 3494662
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۴

تیزهوشان اصفهانی ترجمه قرآن‌ کریم را تحریر کردند

گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد: دانش‌آموزان دبیرستان دورۀ اول شهید اژه‌ای یک اصفهان ترجمه قرآن کریم را در روز استعدادهای درخشان به رشتۀ تحریر درآوردند.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)، دانش‌آموزان دبیرستان دورۀ اول شهید اژه‌ای یک اصفهان ترجمه قرآن‌کریم را در روز استعدادهای درخشان به رشتۀ تحریر درآوردند.

همزمان با روز استعدادهای درخشان و در آستانه عید بزرگ مبعث پیامبر اعظم، حضرت محمد مصطفی(ص) دبیرستان دورۀ اول شهید اژه‌ای یک اصفهان، امروز سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه، شاهد برگزاری «همایش تحریر ترجمه قرآن‌کریم در یک روز» بود.

در این رویداد قرآنی که برای اولین بار در کشور برگزار شد، صفحات قرآن که مطابق رسم‌الخط قرآنی عثمان طه کتابت و تزئین شده است و هر کدام از دانش آموزان حاصل تمریناتی را که در طول یک ترم انجام داده اند، در روز استعدادهای درخشان در قالب تحریر ترجمۀ آیات یک صفحه به صورت متمرکز ارائه کردند. در انتها قرآن تحریری به صورت گالینگور به کتابخانۀ مرکز اهدا شد.

در پایان همایش که با همکاری گروه نرم‌افزاری صباهمراه برگزار شد، ضمن تقدیر از شرکت‌کنندگان به تمامی دانش‌آموزان لوح فشردۀ نرم‌افزار اندرویدی قلم هوشمند قرآن کریم هدیه شد.