کد خبر: 3514128
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
گروه بین‌الملل: سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد(UNESCO) که مقر آن در شهر «پاریس»، پایتخت فرانسه است، دین اسلام را صلح‌آمیزترین آیین جهان معرفی کرد.
یونسکو: اسلام صلح آمیزترین دین جهان است

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از روزنامه الجزایری «الخبر»، سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) در پاسخ به منتقدان دین اسلام و برای ساکت‌کردن آن‌ها اعلام کرد: دین اسلام صلح آمیزترین آیین جهان به شمار می‌رود.
معرفی اسلام به‌عنوان صلح‌آمیزترین آیین در جهان از سوی سازمان بین‌المللی یونسکو، در بیانیه مشترک این سازمان و بنیاد بین‌المللی «صلح» صورت گرفت.
سازمان بین‌المللی یونسکو و بنیاد بین‌المللی صلح در یک برنامه مشترک که به مدت شش ماه به طول انجامید، به بررسی و تحلیل تمامی ادیان در جهان و میزان صلح‌آمیز بودن آن‌ها پرداختند که در نهایت اسلام به‌عنوان صلح‌آمیزترین دین جهان معرفی شد.
«رابرت ماگی»، رئیس بخش مطالعات تطبیقی بنیاد بین‌المللی «صلح» در نشستی مطبوعاتی که شماری از مسئولان یونسکو نیز حضور داشتند، در این باره گفت: «پس از 6 ماه بررسی و تحلیل دقیق، به این نتیجه رسیدیم که  اسلام صلح‌آمیزترین دین در جهان است».
وی تأکید کرد: دین اسلام هیچ ارتباطی با حملات و اقدامات تررویستی که با نام اسلام اجرا می‌شود، ندارد، و باید گفت که تررویسم دین ندارد در حالی که اسلام یعنی صلح.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: