کد خبر: 3578671
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶
سیدمنور علی جعفری عنوان کرد:
گروه بین‌الملل: مدیرمسئول هفته‌نامه «کاروان وطن» پاکستان در دیدار با وابسته فرهنگی كشورمان در «حیدرآباد» با اشاره به 33 سال سابقه فعالیت در عرصه مطبوعات پاکستان، گفت: افتخار نشریه کاروان وطن درج پیام حج آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مد‌ظله‌‌العالی) است.
درج پیام حج رهبر معظم انقلاب؛ افتخار نشریه پاکستانی
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سیدمنور علی جعفری و سید‌رضا علی جعفری، مدیران مسئول ماهنامه «عقیدت» و هفته‌نامه‌های «کاروان وطن» و «ارض پاک» با احمد عبدالله‌پور، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در حیدرآباد پاكستان، دیدار کردند.
محور اصلی گفت‌وگو در این دیدار، بررسی مسائل و مشکلات مربوط به انتشار اخبار فعالیت‌های فرهنگی خانه فرهنگ ایران در حیدرآباد و چگونگی پوشش خبری و نحوه انجام همکاری‌های بعدی بود.
احمد عبدالله‌پور در این دیدار با اشاره به نحوه فعالیت مطبوعات در ایران، مطبوعات را رکن آزادی هر جامعه و صدای رسای مردم دانست و فعالیت آزادانه این رسانه‌ها در انتشار اخبار فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را با هر نوع نگرش و دیدگاهی در چارچوب قانون اساسی، نشانه بلوغ اجتماعی و آزادی‌های مدنی جامعه ایرانی دانست.
وی سپس ابراز امیدواری کرد که در پاکستان هم با توجه به تنوع و تعدد مطبوعات و رسانه‌ها اعم از دولتی و خصوصی، جریان مطبوعاتی بتواند با در نظر گرفتن منافع پاکستان و بدون خط‌گیری‌های تفرقه‌انگیزانه خارجی، نسبت به انتشار اخبار حقیقی اقدام كند.
وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگی ایران در حیدرآباد در بخش دیگری از سخنانش پیشنهاد داد كه در ماهنامه «عقیدت» و هفته‌نامه‌های «ارض پاک» و «کاروان وطن» که برای ارگان‌های دولتی، مؤسسات، شرکت‌ها و عموم مردم ارسال می‌شوند، ستونی اختصاصی برای معرفی فرهنگ، تمدن و هنر اسلامی و ایرانی ایجاد شود تا در یک سلسله مقالات و مطالب پیوسته، ایران اسلامی و جاذبه‌های آن به‌درستی برای مردم پاکستان معرفی شود.
در ادامه سیدمنور علی جعفری، مدیرمسئول هفته‌نامه «کاروان وطن» با اشاره به 33 سال سابقه فعالیت در عرصه مطبوعات پاکستان، فعالیت در این رشته را بسیار پرخطر و سخت توصیف کرد.
وی همچنین با اشاره به وجود حساسیت‌های کاذب نسبت به درج اخبار فعالیت‌های فرهنگی ایران در رسانه‌های پاکستان، یکی از افتخارات این نشریه را در سال گذشته، درج پیام حج مقام معظم رهبری اعلام کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: