کد خبر: 3605020
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۸
گروه فعالیت‌های قرآنی: طراح، پدیدآور و صاحب‌امتیاز نرم‌افزار «ریاض النغم» در حاشیه بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از انتشار نسخه عربی و نسخه اندرویدی این نرم‌افزار خبر داد.
اصغر اسکندری، طراح، پدیدآور و صاحب‌امتیاز نرم‌افزار «ریاض النغم» در حاشیه بیست‌و‌پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) گفت: ریاض النغم برای دومین سال است که در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم غرفه دارد و به علاقمندان به قرآن کریم خدمات‌رسانی می‌کند.
اسکندری ادامه داد: این نرم‌افزار، یک محصول فرهنگی بدون حمایت دولتی و کاملا مستقل محقق شده است. این نرم‌افزار در ایران، آسیای شرقی و اروپا توزیع شده است. همچنین دارای ۴۰۰ صفحه محتوا و مشتمل بر دو هزار مثال، است.
اصغر اسکندری با اشاره به اینکه ریاض النغم به‌عنوان نرم‌افزار برتر قرآنی در سال ۱۳۹۵ توسط مرکز توسعه اطلاعات و دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب شد، تصریح کرد: در طول تهیه و تولید این نرم‌افزار سختی‌های زیادی را متحمل شدیم و این نرم‌افزار را هدیه به ساحت مقدس حضرت زهراء(س) کردیم و گره‌هایی را که در این مسیر بود، خود حضرت(س) با دست گره گشایشان باز کردند.
وی ادامه داد: در این نرم‌افزار قریب به 2500 فراز قرآنی از 90 قاری مصری توسط غلامرضا شاه‌میوه تحلیل شده است. همچنین احمد ابوالقاسمی، قاری بین‌المللی، 65 مقام اصلی، فرعی و مرکب را تلاوت کردند و توسط غلامرضا شاه‌میوه تحلیل شده است. نسخه فارسی ریاض النغم در سال 95 تولید شد و مورد استقبال ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف قرار گرفت.
اسکندری در ادامه مژده داد که نسخه زبان عربی انشاءالله همین ماه جاری(خرداد 96) به بازار خواهد آمد. همچنین در کنار نرم‌افزار ریاض النغم، کتاب شرح حال مشاهیر فن تلاوت که بخشی از نرم‌افزار ریاض النغم هست، تولید شده و به بازار آمده است.
اسکندری در پایان اظهار داشت: ریاض النغم در کافه بازار هم تولید شده است و به‌صورت رایگان به موبایل‌های اندرویدی خدمات ارائه می‌دهد. عزیزانی که خواستار استفاده از نرم‌افزار هستند با سرچ آموزش صوت و لحن هم می‌توانند از نرم‌افزار استفاده کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: