کد خبر: 3678830
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
گروه هنر: معاون سيماي رسانه ملي در مراسمي احكام اعضاي هيئت داوران چهارمين جشنواره جام جم را اعطا و از سايت اين جشنواره رونمايي كرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از روابط عمومي رسانه ملي؛ مرتضی ميرباقري در اين مراسم با اشاره به ويژگي‌‌هاي هيئت داوران جشنواره گفت: اين اعضا علاوه بر هنرمندي و توانمندي در عرصه‌هاي تخصصي جشنواره سيما از منزلت بالاتري نيز برخوردارند و مي‌توانند منصفانه، عالمانه و هنرمندانه درباره آثار توليدي همكاران قضاوت كنند.

معاون سيما با بيان اين‌كه برگزاري جشنواره جام‌جم هم ضرورت دارد و هم عوايدي دربرخواهد داشت، بیان کرد: يكي از ضرورت‌هاي برگزاري جشنواره اين است كه كساني كه در عرصه‌هاي مختلف برنامه‌سازي انرژي‌هايشان را معطوف به توليد آثاري در زمينه‌هاي فيلم و سريال پويانمايي، مستند و مسابقه و سرگرمي كرده  و توان و خلاقيت بيشتري صرف كارشان كرده اند معرفي و از تلاششان قدرداني شود.

ميرباقري هدايت توانمندي‌هاي برنامه‌سازان و ايجاد انگيزه براي كار را از عوايد برنامه‌سازي جشنواره دانست و تصریح کرد: اگربرنامه‌سازان بدانند آثارشان مورد توجه قرار گرفته و برگزيده شده‌اند انگيزه بيشتري براي ارائه كارهاي باكيفيت و جذابتر پيدا مي‌كنند.

وي با اشاره به جمعيت بالاي جوانان كشور گفت: اگر در خصوص تحولات روز جامعه و نيازهاي جوانان آگاهي نداشته باشيم در ارائه برنامه‌هاي اثرگذار توفيقي كسب نخواهيم داشت.

 ميرباقري همچنين با تأكيد بر اين‌كه تجربه و شناخت بايد پشتوانه برنامه‌سازي در رسانه ملي باشد، تاکید کرد: باوجود مخاطبان ميليوني در داخل كشور و همچنين مخاطباني در منطقه و خارج از كشور، وظيفه سنگيني بردوش ما است و بايد با شناخت نيازها، موانع و كمبودها و با توجه به عواملي چون بازيگر، اسپانسرها و مصالح سازمان براي نيل به اهداف رسانه تلاش كرد.

وي افزود: اين جشنواره قادر است توجه علاقمندان به فرهنگ اين مرزو بوم را جلب كند و ضمن معرفي توانمندي برنامه‌سازان صداوسيما عزم مسئولان كشور را براي پشتيباني از رسانه ملي برانگيزد. 

معاون سيما با بيان اين‌كه اكنون برجسته‌نرين برنامه‌سازان تلويزيوني و سرآمدان اين حرفه براي توليد آثار جديد مشغول برنامه سازي در رسانه ملي هستند تاکید کرد: نگارش فيلمنامه بيشتر  اين آثار در مراحل پاياني است و برخي نيز در مرحله پيش توليدقرار گرفته‌اند كه مستلزم حمايت سازمانند. 

وي زمان برگزاري چهارمين جشنواره جام جم را بهمن ماه اعلام كرد و اين جشنواره را مجالي براي پرداختن به 400 هزار ساعت برنامه توليدي و يك ميليون ساعت برنامه پخش شده دانست. 

جشنواره‌هاي موضوعي در طول سال برگزار مي‌شوند 

احساني دبير چهارمين جشنواره جام جم نيز در اين مراسم با بيان اين‌كه جشنواره چهارم پس از وقفه‌اي چهارساله برگزار مي‌شود، تصریح کرد: جشنواره امسال فقط به قالب‌هاي سريال و نمايشي، پويانمايي، مستند و مسابقات مي‌پردازد و جشنواره سال آينده به ديگر قالب‌هاي برنامه سازي خواهد پرداخت. 

احساني از برگزاري جشنواره‌هاي موضوعي سيما در طول سال خبر داد و گفت: هدف از برگزاري جشنواره ايجاد رونق در برنامه سازي در حوزه‌هاي تخصصي است. 

دبير جشنواره جام جم با بيان اين‌كه فعاليت دبيرخانه جشنواره از سه ماه پيش آغاز شده است گفت: انتخاب آثار به شبكه‌ها سپرده شده و آن‌ها در بازه زماني يك‌ماهه براي هر قالب 5 اثر انتخاب و به دبيرخانه ارسال كرد‌ه‌اند. 

وي از فعاليت 4 دبيرخانه تخصصي به عنوان معين دبيرخانه اصلي جشنواره خبرداد كه دبيرخانه سريال و نمايشي در سيمافيلم، مسابقات در شبكه سه، پويانمايي در مركز صبا و مستند در شبكه مستند تشكيل مي‌شود. اين دبيرخانه‌ها نتايج نهايي را به دبيرخانه اصلي اعلام خواهند كرد. 

مدير شبكه نسيم، مجيدكريمان مدير گروه اجتماعي شبكه سه را به عنوان دبير اجرايي و رضا رشيدپور مجري و تهيه‌كننده برنامه حالا خورشيد را به عنوان دبير رسانه‌اي جشنواره معرفي و اعلام كرد: اين جشنواره علاوه بر داوري تخصصي در خصوص برنامه‌ها به نظر مخاطبان درزمينه برنامه‌ها توجه مي‌كند كه اين نظر‌سنجي در برنامه «حالا خورشيد» شبكه سه مطرح و نتايج آن نيز در جشنواره اعلام مي‌شود. 

در اين مراسم از سامانه اطلاع رساني چهارمين جشنواره جام جم به نشاني festival.irib.ir رونمايي شد كه شامل بخش‌هاي متنوع از جمله نظر سنجي از مخاطبان در خصوص برنامه‌ها مي‌شود. 

در پايان مراسم شادمهر راستين، مجيد ميرميران، حسن بشكوفه، همايون اسعديان و امير بوالي به عنوان داوران بخش نمايشي و سريال؛ مرتضي رزاق كريمي، ارد عطارپور، محمد علي فارسي، مهدي يادگاري و محمد صدري به عنوان داوران بخش مستند؛ عيسي بلوكات ، نورالدين سبحاني، سونيا پوريامين، زهره گوهرشادي و غلامرضا ميرحسيني به عنوان داوران مسابقات تلويزيوني و دكتر حسين ساري، امير محمد دهستاني، مصطفي رحماندوست، دكتر محمد علي صفورا و بهرام عظيمي به عنوان داوران بخش پويانمايي احكام داوري دربخش هاي جشنواره تلويزيوني سيما را از معاون سيما دريافت كردند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: