کد خبر: 3719814
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
گروه بین‌الملل – هم‌زمان با ماه رمضان، مراسم سنتی چادر رمضان در کنار «مسجد یادبود شهدا» در تپه «پاکلونی» در روسیه بر پا شده است.

برپایی چادر رمضان در روسیه+عکسرایزنی فرهنگی ایران در روسیه در خبری به ایکنا اعلام کرد: در مراسم افتتاحیه این چادر بسیاری از مسلمانان و همچنین نمایندگان ارگان‌های دولتی، فعالان اجتماعی و مذهبی حضور یافتند.

در این مراسم شیخ «راویل عین‌الدین»، رئیس اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه از مسئولان دولتی که در برگزاری چادر رمضان و فراهم‌کردن شرایط لازم برای برگزاری این مراسم بزرگ همکاری کرده بودند، قدردانی کرد.

وی همچنین درباره ماه رمضان و فواید آن سخنرانی کرد و گفت: جامعه اسلامی باید در این ماه که ماه بخشش گناهان است به پرورش روحی و دینی خود بپردازد.

بنا بر این گزارش، چادر رمضان تا پایان ماه رمضان در روسیه بر پا خواهد بود و این مراسم معنوی هر شب به منطقه یا سازمان خاصی اختصاص می‌یابد و گروه‌های حاضر در آن به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی می‌پردازند.

در این مراسم یک ماهه برگزار‌کنندگان برنامه‌های مختلفی در راستای معرفی اصول حقیقی اسلام، سنن و اصول فرهنگی مذهبی اجرا می‌کنند و نمایندگان دیگر کشورهای اسلامی از جمله ایران نیز در برگزاری آن همکاری دارند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: