کد خبر: 3726095
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
گروه بین‌الملل – داود وایلد، مدیر شورای روابط آمریکایی-اسلامی در میشیگان (CAIR-MI) از تأیید سیاست ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا توسط دیوان عالی این کشور انتقاد کرد.

انتقاد شورای روابط آمریکایی-اسلامی از تأیید ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری رووت؛ داود وایلد با اشاره به اینکه اتخاذ این تصمیم اشتباه از سوی دیوان عالی تکرار اشتباهات قبلی است، گفت: تأیید سیاست اخیر ترامپ مبنی بر منع ورود اتباع چند کشور مسلمان به خاک آمریکا، صدور مجوزی برای اعمال تبعیض‌های دینی و نژادی در آینده و نادیده گرفتن خواسته ملت آمریکا است.

وی این سیاست را نه فقط منع ورود مسلمانان و غیرآمریکایی‌ها به این کشور، بلکه نادیده گرفتن حقوق شهروندی میلیون‌ها مسلمانی توصیف کرد که چندین دهه است در آمریکا زندگی می‌کنند. 

این شهروند مسلمان آفریقایی-آمریکایی که خانواده‌اش بیش از 10 نسل ساکن آمریکا بوده‌اند، در ادامه گفت: تأیید چنین سیاستی یعنی شأن مسلمانان آمریکایی پایین تر از پیروان سایر ادیان است. دونالد ترامپ با این تصمیمش به مسلمانان آمریکا این پیام را داد که شما در مقایسه با شهروندانی که دین دیگری به غیر از اسلام دارند، پائین‌تر هستید و کمتر به شما توجه می‌کنیم و این یعنی نقض قانون اساسی کشور.

 وی افزود: من هم مثل میلیون‌ها مسلمان آفریقایی-آمریکایی که اجدادم در این کشور متولد شدند و در اینجا زندگی می‌کردند، مطمئن هستم اتخاذ این سیاست نه فقط از روی کینه و بدخواهی است، بلکه به معنی نادیده گرفتن و چشم بستن بر تاریخ آمریکا است.

 وایلد که باور دارد اگر اسلام و مسلمانان نبودند آمریکا هم نبود، بیان کرد: اسلام از آغاز شکل گیری ملت آمریکا در این خاک ریشه دوانده است. اسلام جز جدایی ناپذیر تاریخ آمریکا است. 

 وی تأکید کرد: چند قرن پیش، 30 درصد آفریقایی‌هایی که به عنوان برده به این خاک آورده شدند، مسلمان بودند. امروز جمعیت آفریقایی‌های مسلمان ساکن آمریکا به چند میلیون رسیده است. اما مدتی است که رسانه‌ها بدون توجه به تاریخ آمریکا، تلاش می‌کنند مسلمانان آفریقایی را جدا از سایر مردم آمریکا نشان ‌دهند. دونالد ترامپ نیز با این سیاست می‌خواهد بر این تبعیض صحه گذارد و آن را یک واقعیت جلوه دهد.

وایلد تأیید سیاست ترامپ توسط دیوان عالی آمریکا را چشم بستن بر تعصب و تنفر آشکار رئیس جمهور از مسلمانان خواند و گفت: این تصمیم چراغ سبزی به اتخاذ هر گونه تبعیض دینی و قومی دیگری است که می‌تواند پس از این باز هم رخ دهد. چیزی که ملت ما آن را نمی‌خواهد.

وی در پایان اتخاذ این تصمیم را عاملی برای افزایش حملات اسلام‌هراسانه و تنفر از مسلمانان در آینده دانست و از مردم آمریکا خواست به روزنامه‌ها و رسانه ها ایمیل بفرستند و با اعتراض به این سیاست از همسایه‌های مسلمان خود دفاع کنند.

انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: