کد خبر: 3743302
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
گروه بین‌الملل- پنجاه و پنجمین گردهمایی سالانه جامعه اسلامی آمریکای شمالی در میان مجادله مخالفان و موافقان، روز شنبه در شهر هوستون آغاز به کار کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری «chron.com»؛ پنجاه و پنجمین نشست سالانه جامعه اسلامی آمریکای شمالی (ISNA) روز شنبه با حضور بیش از سی هزار مسلمان از سراسر ایالات متحده آغاز شد.

این همایش چهار روزه بزرگترین اجتماع مسلمانان آمریکا است که با محوریت دین و تغییرات مثبت برای الهام بخشی به جوامع اسلامی در سراسر جهان برگزار می‌شود.

این گردهمایی تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت و شامل بحث و گفتگو، اقامه نماز، برگزاری چند کارگاه، ارائه آثار هنری، سرگرمی و جشن خواهد بود.

در همین حال، معترضان شنبه بعدازظهر در بیرون از مرکز همایش های جورج براون، محل برگزاری گردهمایی، تظاهرات کردند.

 آنها ادعا می کنند که دیدگاه های اسلامی برای آمریکا خوب نیستند. در سوی دیگر، مخالفان این معترضان در محل حاضر بودند تا از مسلمانان و حق آنها در برگزاری نشست خود دفاع کنند.

داک گرین یکی از معترضان به برگزاری این همایش بود که به سازماندهی معترضان کمک کرد و توانست 24 نفر از اعضای شبکه میهن پرست تگزاس و گروه‌های برتری‌طلب سفید‌پوست را در محل جمع کند.  

وی با دفاع از دیدگاه‌های خود و همراهانش، گفت:  این دیدگاه‌ها به اشتباه طرفداری از اندیشه نازیسم و نژادپرستانه تعبیر شده است. گرین افزود: ما از کسی نفرت نداریم. ما می‌خواهیم هر مسلمانی که به آمریکا می‌آید، آمریکایی شود و بداند که قانون شریعت واقعا بد است. ما از هر کسی که اینجا می‌آید و می خواهد آمریکایی باشد استقبال می‌کنیم. ما همچنین می‌خواهیم همه بدانند از رئیس جمهور خود ترامپ سپاسگزاریم که بار دیگر به آمریکا عظمت بخشیده است.

کریستال محمد، یکی از اعضای حزب «New Black Panther» با انتقاد از گرین و گروهش گفت: معترضان مسخره و ضعیف به نظر می‌رسند. آنها ضد آمریکایی هستند و اقداماتشان مخالف قوانینی است که آزادی دینی مردم را تضمین می‌کند. آنها ضد حقوق اولیه انسان هستند و سعی می‌کنند دین مردم را انکار کنند؛ ما به همین دلیل اینجا هستیم.

سید رضوان که از سن آنتیونیو برای شرکت در این گردهمایی آمده بود نیز گفت:  تعداد مخالفان بسیار کمتر است و این امر بسیار خوب است. همیشه کسانی هستند که مسلمانان را دوست ندارند و من با این امر، مشکلی ندارم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: