کد خبر: 3746264
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
مرادی خبر داد:

گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت بوشهر گفت: جلسه ماهانه اتحادیه روز گذشته 20 شهریورماه با حضور همه اعضاء در دبیرخانه برگزار شد.

ابراهیم مرادی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت بوشهر در گفت‌وگو با ایکنا؛ از برگزاری جلسه ماهانه این اتحادیه خبر داد و گفت: جلسه ماهانه اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان بوشهر روز گذشته، سه‌شنبه، 20 شهریورماه در دبیرخانه اتحادیه با حضور همه اعضاء برگزار شد.

وی گفت: بررسی شیوه‌نامه تأسیس شعبه مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت، راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه اعطای وام به مؤسسات قرآن، گزارش بازدید از مؤسسات قرآنی، اقدامات انجام شده در طول دو ماه گذشته، استماع نقطه نظرات اعضاء هیأت مدیره، تصمیم‌گیری درباره زمان اجرای مطلوب هفته قرآن و عترت استان، سرفصل‌های فعالیت‌های اجرایی در این جلسه بود.

مرادی تصریح کرد: در ابتدای جلسه علی میرشکاری، رئیس هیأت مدیره ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در رابطه با نوع خدمت صادقانه خادم واقعی قرآن مانند عمل خالصانه و کار برای رضای خدا و اشاره‌ای به نام و یاد شهدا خصوصاً زندگی شهید ابراهیم هادی و بیان چند نکته از کتاب ایشان سخن گفت.

مدیرعامل اتحادیه بوشهر اظهار کرد: میرشکاری بر روی مسائلی از جمله؛ ایجاد تقویم اجرایی و ارزیابی از مؤسسات، پیگیری کار اتحادیه مدغم و ارائه گزارشاتی از روند اجرایی ادغام در جلسات بعدی اتحادیه و برنامه‌ریزی برای برگزاری جلسه‌ای با معاون برنامه‌ریزی استان تأکید داشت.

مرادی در رابطه با فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در دو ماه گذشته ادامه داد: سرکشی از مؤسسات شهرستان‌های دشتی، تنگستان، بوشهر و دشتستان، پیگیری کلاس‌های صوت‌ و لحن، تدبر، نهج‌البلاغه، روخوانی و روانخوانی، راه‌اندازی کتابخانه‌های قرآن وعترت با حضور مدیرکل امور کتابخانه‌های استان و نصب نرم‌افزاری ویژه کتابداری در کتابخانه‌ها و ... از جمله فعالیت‌های بود که طی دوماه گذشته پیگیری شد.

در ادامه جلسه زهرا کشاورزنیا، عضو هیئت مدیره اتحادیه گفت: هدف نهایی همه ما مؤسسات است که باید با عملکردی جهادی مشکلشان را حل کنیم. موسسات سعی کنند، اگر می‌خواهند شعبه‌ای ایجاد کنند با محوریت آسیب‌های اجتماعی محلات باشد و تمام امور قرآنی در مؤسسات با تقسیم کار انجام شود. همچنین، در مؤسسه طه به مناسبت دهه اول محرم استاد تدبر در قرآن از قم و تهران دعوت شده که در کنار برنامه‌ عزاداری در حال برگزاری است.

مرادی مصوبات این جلسه را بیان کرد و گفت: حضور مؤثر اتحادیه در مسیر کاروان پیاده‌روی اربعین در عراق، تنظیم صورت جلسه واگذاری اموال هر دو اتحادیه سابق(اتحادیه تشکل‌ها و اتحادیه مؤسسات) و تصویب زمان هفته قرآن و عترت در روز 16 اسفندماه از جمله مصوبات این جلسه بود.

وی تصریح کرد: لیلا بهمنیاری و احمد زارعی از دیگر عضوهای هیئت مدیره اتحادیه هستند که در این جلسه، نظراتشان را درباره فعالیت مؤثر در ماه محرم و تلاش برای اثرگذاری بیشتر برروی مخاطب در فضای مجازی بیان کردند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: