کد خبر: 3747344
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱

مسجد جامع‌المهدی(عج) پذیرای احیاگران شب عاشورا/ برپایی سنت هر ساله کرسی تلاوت

گروه جلسات و محافل ــ کرسی تلاوت و احیای شب عاشورا با حضور قاریان ممتاز و بین‌المللی کشورمان در مسجد جامع المهدی(عج) شهر ری برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ کرسی تلاوت و احیای شب عاشورا، با تأسی به شهدای والامقام کربلا از ساعت 23:30 تا اذان صبح در شب عاشورای حسینی، در مسجد جامع المهدی(عج) واقع در شهرری، فلکه اول دولت آباد محل تشکیل جلسات قرآن حجت‌الاسلام موسوی‌درچه‌ای با حضور اساتید و قاریان ممتاز و بین‌المللی کشورمان برگزار می‌شود.
این مراسم با سالگرد قمری مرحوم استاد محمدتقی مروت، مقارن است. شب عاشورای سال 95، در اواسط همین جلسه، سیدمحسن موسوی‌بلده، شاگرد استاد مروت در تماس تلفنی که با نزدیکان این پیشکسوت قرآنی داشت از فوت وی مطلع شد و در این جلسه اعلام کرد.
استاد محمد‌تقی مروت از بنیانگذاران تلاوت نوین در کشور و دارنده اولین مقام نخست مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی ۲۱ مهر ۹۵ مصادف با شب عاشورای حسینی پس از تحمل یک دوره بیماری در کشور کانادا درگذشت.
یادآور می‌شود، کرسی تلاوت و احیای شب عاشورا به همت مجمع قاریان شهرری برپا شد، همچنین مسجد جامع‌المهدی(عج) در شهرری، فلکه اول دولت‌آباد قرار دارد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha