کد خبر: 3776289
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
گروه بین‌الملل ـ آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجع دینی شیعیان در عراق، صبح امروز در نجف اشرف، آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر معنوی شیعیان بحرین را به حضور پذیرفت.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری عراقی «عین»؛ آیت‌الله سیدعلی سیستانی و شیخ عیسی قاسم صبح امروز(هفتم دی‌ماه) در دفتر آیت‌الله سیستانی در نجف با یکدیگر دیدار کردند.

جنبش الوفاق بحرین ضمن انتشار تصاویری از این دیدار نوشت: «آیت‌الله سیستانی در این دیدار ضمن خوشامدگویی به شیخ عیسی قاسم، برای ایشان سلامتی و شفای کامل از خداوند متعال مسئلت کرد».

براساس گزارش الوفاق، آیت‌الله سیستانی در این دیدار همچنین برای مردم بحرین، خیر و برکت، امنیت و ثبات مسئلت کرد.

آیت‌الله عیسی قاسم قبل از دیدار با آیت‌الله سیستانی به زیارت حرم امام علی(ع) در نجف نیز مشرف شده بود و با شماری از شخصیت‌های عراق از جمله سید عمار الحکیم، رئیس جریان حکمت ملی عراق و قیس الخزعلی، دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق دیدار کرد.

شیخ عیسی قاسم بیش از دو سال در محاصره نظامی حکومت بحرین بود که تیرماه امسال و پس از ۱۴ ماه بازداشت خانگی و وخامت حالش سرانجام با موافقت پادشاه بحرین برای درمان بیماری‌اش به لندن منتقل شده بود.
 
از خرداد سال ۱۳۹۵ دولت بحرین پس از سلب تابعیت آیت‌الله عیسی قاسم، شهرک دراز محل سکونت آیت‌الله قاسم را به محاصره خود درآورده و از سال گذشته نیز دادگاه بحرین وی را به بازداشت خانگی محکوم کرد که از آن زمان به بعد وضعیت جسمانی ایشان وخیم شده و پس از انتقال به بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفته بود.

وزارت کشور بحرین در ژوئن سال ۲۰۱۶، تابعیت شیخ عیسی قاسم را به اتهام «تلاش برای اختلاف‌افکنی در جامعه بحرین و تشویق جوانان به نقض قانون اساسی و ترویج فرقه‌گرایی» در این کشور سلب کرد که سبب اعتراض‌هایی در بحرین شد.
 
سیدحسین حسینی
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: