کد خبر: 3779791
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
پیام آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی به همایش تخصصی ناشران؛
گروه ادب ــ در متن پیام آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی بر لزوم دقت کارشناسانه و محققانه به منظور پیش‌بینی سیاست‌های اجرایی واحد از سوی مراجع تصمیم‌گیر و قانون‌گذار و توجه به ضرورت وحدت نظر و دوری از تشتت و چندگانگی در عرصه چاپ و نشر قرآن کریم تأکید شد.

به گزارش خبرنگار ایکنا؛ پیام آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی، از مراجع تقلید، به همایش تخصصی کاتبان، ناشران و مترجمان قرآن، که به همت سازمان دارالقرآن الکریم، صبح امروز، 19 دی‌ماه، در مجتمع ناشران قم در حال برگزاری است، از سوی مرتضی نجفی‌قدسی، مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی، قرائت شد.
متن پیام بدین شرح است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین
خداوند متعال را شاکریم که در چهلمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی، در شهر مقدس قم و در جوار بارگاه نورانی حضرت فاطمه معصومه(س)، همایشی برگزار می‌گردد که خادمان قرآن کریم در عرصه چاپ و نشر این کتاب رحمت و هدایت، ثمره نزدیک به چهار دهه تلاش و کوشش مخلصانه خود را در حوزه صیانت از متن مقدس و انتشار قرآن کریم در جامعه به نمایش می‌گذارند تا با تبادل اندیشه‌ها و نظرات ارزشمند خود، مسیر خدمت به قرآن را هموارتر ساخته دفتری وزین از برکات انقلاب تدوین و به درگاه خداوند رحمان و امت اسلام عرضه نمایند.
آنچه در عرصه چاپ و نشر قرآن کریم حائز اهمیت است، لزوم دقت کارشناسانه و محققانه به منظور پیش‌بینی سیاست‌های اجرایی واحد از سوی مراجع تصمیم‌گیر و قانونگذار و توجه به ضرورت وحدت نظر و دوری از تشتت و چندگانگی در این امر است.
تردیدی نیست که با توجه به توطئه‌های دشمنان اسلام ، باید به این موضوع به عنوان یک مسئله خطیر و مهم نگریست و همه نهادهای مؤثر باید برای انسجام این حوزه اعم از دست‌اندرکاران چاپ و نشر قرآن کریم از خوشنویسان، ناشران و چاپخانه‌های فعال در این عرصه حمایت ‌به عمل آید .
از موارد مهم دیگری که در این خصوص باید مورد توجه قرار گیرد کتابت قرآن کریم به نحوی است که عموم مردم بتوانند قرآن را به سادگی یاد گیرند و بخوانند. قطعاً استفاده از کتابت‌هایی که با فرهنگ نوشتاری ایرانی متفاوت باشد مردم را در انس و قرائت قرآن کریم به زحمت می‌اندازد.
از درگاه الهی برای همه خادمان قرآن و برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان این همایش و همه کسانی که در توسعه فرهنگ قرآنی و همچنین همه ناشران، مترجمان، خوشنویسان و متولیان چاپخانه‌های فعال در چاپ و نشر قرآن توفیق خدمات مؤثر و مفید به ساحت مقدس قرآن و اهل‌بیت(ع) را مسئلت می‌کنم و امیدوارم مؤید به تأییدات حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) باشید.
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته
قم – جعفر سبحانی»
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: