کد خبر: 3779884
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
گروه بین‌الملل ـ دولت اردن گزارش‎های حاکی از ممنوعیت ورود شهروندان عراقی دارای گذرنامه ممهور به مهر ورود به ایران به این کشور را تکذیب کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری شفقنا؛ «ماجد القطارنه»، سخنگوی وزارت امور خارجه اردن صبح امروز (چهارشنبه) خاطر اعلام کرد که خبر منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر این که کشورش از ورود آن دسته از شهروندان عراقی جلوگیری می‌کند که گذرنامه‌های آنها مهر ورود به ایران را خورده، عاری از صحت است.

القطارنه با بیان این که خبر مذکور یک شایع بوده و بی‌پایه و اساس است، تاکید کرد که اردن کشور دوم شهروندان عراقی به شمار می‌آید و برای آنها هنگام سفر به این کشور نیز هیچ گونه محدودیتی اعمال نمی‌شود.

این در حالی است که «محمد علی الحکیم»، وزیر امور خارجه عراق چهارشنبه هفته گذشته در یک کنفرانس خبری در شهر بغداد ضمن تایید گزارش‌های حاکی از این که اردن به همراه برخی کشورهای اروپایی و عرب حاشیه خلیج فارس از ورود آن دسته از شهروندان کشورش جلوگیری می‌کند که گذرنامه های آنها مهر ورود به سوریه و ایران را خورده، در این باره گفته بود: درخواست کردیم که چنین اقدامی لغو شود با این حال به ما پاسخ دادند که این مسئله مربوط به امنیت ملی کشورهای مذکور است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: