کد خبر: 3784165
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
دو عضو یک گروه شبه‌نظامی آمریکایی اتهام خود را درباره حمله به یک مسجد در مینه سوتا (ایالتی در غرب آمریکا) طی سال 2017 با هدف وادار کردن مسلمانان به ترک آمریکا، پذیرفتند.

به گزارش ایکنا به نقل از شبکه خبری «العالم»؛ نماینده محلی شورای روابط آمریکا و اسلام، از این اعتراف ابراز خرسندی کرد، ولی نگرانی خود را درباره تهدید‌هایی که برای جامعه مسلمان در آمریکا وجود دارد، بیان کرد.

مایکل مک‌وورتر 29 ساله و جو موریس 23 ساله در چارچوب توافق پذیرش اتهاماتی که به آنها وارد شده بود، از جمله حمله تروریستی اوت 2017 به مرکز اسلام «دارالفاروق» در حومه مینیاپولیس به جرم خود اعتراف کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از شیکاگو، این حمله هیچ مجروحی نداشت، ولی به دفتر امام جماعت مسجد خسارت وارد کرد. آسیب‌های وارد شده به این مرکز با کمک جنبش همبستگی اقوام تعمیر شد.

به گفته پلیس، مک‌وورتر اعتراف کرد که گروه شبه نظامی که وی به آن تعلق داشت، به نام «وایت ربیتس» (خرگوش‌های سفید)، این حمله را با استفاده از یک بمب دست‌ساز انجام داد و هدف از آن ترساندن مسلمانان آمریکایی و فهماندن این نکته به آنها بود که آنان جایی در آمریکا ندارند.

جیلانی حسین (نماینده محلی شورای روابط آمریکا و اسلام) از این اعتراف ابراز خرسندی و درباره تهدید‌هایی که برای جامعه مسلمان در آمریکا وجود دارد، ابراز نگرانی کرد و در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه تأکید کرد که این گروه‌های شبه‌نظامی، مسلمانان را هدف گرفته‌اند و تعدادی از وبلاگ‌های آنها به طور گسترده از جامعه مسلمانان به عنوان تهدیدی که باید از بین برود، سخن می‌گویند.

گتفنی است؛ فردی که مغز متفکر حمله به این مسجد به شمار می‌رود، مایکل هری 47 ساله، پایه گذار این گروه شبه نظامی است که در حال حاضر در زندان به سر می‌برد.

گروه شبه نظامی «وایت ربیتس» همچنین متهم به خرابکاری در بخشی از راه‌آهن کانادا و پرتاب یک بمب دست‌ساز که منفجر نشد، به یک درمانگاه سقط جنین در ایلینوی است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: