کد خبر: 3789483
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
گروه بین‌الملل ــ رسانه‌های دولتی هندوستان اعلام کردند که 16 هزار نفر از مردم کارگیل (در استان کشمیر هند) در مراسم راهپیمایی 22 بهمن که در این شهر برگزار شد شرکت کردند.

حضور 16 هزار نفر از هندوستانی‌ها در راهپیمایی 22 بهمنبه گزارش ایکنا از هند؛ در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران علاوه بر برگزاری جشن‌های گسترده در سراسر هندوستان، مراسم بزرگ راهپیمایی روز 22 بهمن از سوی مردم کارگیل برگزار شد که نشان دهنده عمق نفوذ فرهنگ و ارزش‌های انقلاب اسلامی ولایت فقیه با محوریت مقام معظم رهبری در عرصه بین‌الملل و تأثیر آن بر توده‌های مسلمان است.

نمونه این مراسم از نظر حجم و وسعت در سراسر هندوستان وجود ندارد؛ این مراسم به همت مؤسسه یادبود حضرت امام خمینی (ره) که فارغ‌التحصیلان جامعه‌المصطفی(ص) آن را تأسیس کرده‌اند اداره می‌شود. این مراسم با حضور علما و روحانیون، جوانان و دانشجویان، طلاب حوزه‌های علمیه حضرت امام خمینی (ره) و جامعه الزهراء (س)، دارالقرآن‌ها و مراکز فرهنگی تبلیغی منطقه کارگیل و سایر اقشار مردم برگزار شد.

حضور 16 هزار نفر از هندوستانی‌ها در راهپیمایی 22 بهمن

راهپیمایی 22 بهمن در شرایطی برگزار شد که هوای این شهر بسیار سرد و یک درجه زیر صفر بود؛ مراسم از ساعت 10 صبح شروع شد و تا ساعت 15:30 ادامه پیدا کرد و به مدت 5 ساعت به طول انجامید. تعداد افرادی که در مراسم امسال شرکت کردند بی‌سابقه بود؛ طی سال‌های گذشته این تعداد به دو تا سه هزار نفر می‌رسید،‌ ولی در سال جاری بنا به آمار اعلام شده از سوی منابع رسمی و رسانه‌های دولتی 16 هزار نفر در این راهپیمایی شرکت کردند.

حضور 16 هزار نفر از هندوستانی‌ها در راهپیمایی 22 بهمن

یکی از ویژگی‌های مهم این مراسم حضور پررنگ بانوان بود که افزایش بسیاری نسبت به سال گذشته داشت. با شروع دهه فجر طی امسال، برنامه‌ها و جشن‌های مختلفی در مساجد و حسینیه‌های کارگیل و روستاهای اطراف آن برگزار شد و در پایان این دهه و همزمان با 22 بهمن،‌ هزاران نفر از شیعیان این منطقه خود را با وسایل مختلف به راهپیمایی رسانده بودند.

حضور 16 هزار نفر از هندوستانی‌ها در راهپیمایی 22 بهمن

گفتنی است، کارگیل با 2676 مترمربع مساحت، مرکز بخش کارگیل از منطقه «لداخ» واقع در شرق استان جامو و کشمیر است که تحت کنترل هند قرار دارد. کارگیل دومین شهر بزرگ منطقه لداخ بعد از شهر «له» است.

حضور 16 هزار نفر از هندوستانی‌ها در راهپیمایی 22 بهمن

90 درصد مردم کارگیل شیعه هستند؛ 5 درصد آنانهل سنت و 5 درصد باقی مانده را نیز بودایی‌های تبت تشکیل می‌دهند. علاوه بر مؤسسات فرهنگی، دارالقرآن‌های متعدد و بسیج روحانیون، سه حوزه علمیه نیز در این شهر فعالیت می‌کنند.

حضور 16 هزار نفر از هندوستانی‌ها در راهپیمایی 22 بهمن

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: