کد خبر: 3790843
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ دبیر انجمن خادمان قرآن کریم ضمن ارائه آماری از فعالیت‌های این انجمن، به بیان برخی از دستاوردهای آن پرداخت.

تشریح دستاوردهای انجمن خادمان قرآن کریمبه گزارش ایکنا؛ محمدرضا پورمعین، دبیر انجمن خادمان قرآن کریم، در مراسم افتتاحیه دومین مجمع عمومی این انجمن به ارائه آماری از فعالیت‌های این انجمن از سال 93 تاکنون پرداخت.
وی گفت: نمای کلی در ادوار برگزاری این همایش نشان می‌دهد که تاکنون 221 خادم قرآن شناسایی و تجلیل شده است که از بین آنها 209 نفر آقایان و 12 نفر بانوان هستند. همچنین خادمان فقید ما تا بهمن‌ماه 97، 45 نفر است.
وی با اشاره به برگزاری 22 دوره همایش تجلیل از خادمان قرآن کریم، گفت: اولین دوره این همایش در سال 1373 بود. استان تهران بیشترین تعداد خادم قرآن در بین دیگر استان‌ها را دارد. قم، خراسان رضوی و اصفهان رتبه‌های بعدی را در اختیار دارند.
پورمعین افزود: این مجمع هشت مجمع تخصصی دارد شامل مجمع قرآن‌پژوهان با 45 عضو، مجمع حافظان 9 عضو، قاریان 9 عضو، مجمع ناشران 12 عضو، هنرمندان 38 عضو، استادان و مدرسان قرآن 24 عضو، تولیدکنندگان دیجیتال 13 نفر و مجمع مدیران 26 عضو دارد.
دبیر انجمن خادمان قرآن کریم با تأکید بر اینکه تا پیش از این چنین آماری گردآوری نشده بود، بیان کرد: در حال حاضر، آرشیو خوبی از اعضای انجمن وجود دارد. ضمن اینکه حضور فعال در سه دوره نمایشگاه قرآن کریم از دیگر تلاش‌ها در این مدت بود. موفق شدیم دفتری را در کنار یکی از مؤسسات راه‌اندازی کنیم که البته در حال حاضر به خاطر تعطیلی آن دفتر، دفتر انجمن نیز تعطیل است.
پورمعین اظهار کرد: در مأموریت محوله، که مجمع عمومی انجمن در مشهد آن را تعیین کرد، 182 نفر ساعت بررسی اساسنانه و برگزاری 12 جلسه مجامع تخصصی را داشتیم تا اساسنامه بازخوانی شود. گردش کار با دفتر حقوقی وزارت ارشاد صورت گرفته و در ادامه نظریات اصلاحی وزیر محترم وقت در مقام رئیس هیئت امنای انجمن نیز زمان زیادی را به خود اختصاص داد.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مشکلات ثبت انجمن اشاره کرد و گفت: تقریباً قریب به 15 ماه طول کشید تا انجمن را ثبت کنیم. مکاتبات زیادی برای ثبت‌نام انجمن انجام شد، چراکه قبل از آن انجمنی با این نام ثبت شده بود. ایجاد سامانه پیامکی، برگزاری دو دوره انتخاب خادمان قرآن که تقریباً مردمی‌ترین شیوه انتخاب است و همچنین اقداماتی در عرصه تبلیغ و ترویج از دیگر فعالیت‌ها در این مدت بوده است.
پورمعین به تهیه کتاب خادمان قرآن و آماده بودن آن برای انتشار اشاره کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم تمامی ادوار را در نمایشگاه آتی چاپ کنیم. فعالیت‌های دیگری نیز انجام شده که امیدوارم مورد رضایت قرار گرفته باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: