کد خبر: 3798562
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
در سه سال اخیر صورت گرفت؛
گروه بین‌الملل- در نتیجه گسترش فضای اسلام‌هراسی در کشورهای غربی و غیرمسلمان طی چند سال اخیر، حملات تروریستی علیه پیروان اسلام در این کشور‌ها به نحو فزاینده‌ای رو به رشد بوده است.

به گزارش ایکنا به نقل از الجزیره؛ رصد حملات ضدمسلمانان در انگلیس، کانادا، ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر، این خشونت‌ها افزایش قابل توجهی داشته است که کشتار 50 نمازگزار مسلمان در روز جمعه (24 اسفند) در دو مسجد نیوزیلند، آخرین مورد از این حملات بود.

الجزیره در این گزارش فهرستی از حملات عمده تروریستی علیه مسلمانان در کشورهای غربی ارائه کرده که عبارتند از:

آمریکا - آگوست 2016: امام جماعت مسجدی در نیویورک و معاونش در یک خیابان شلوغ در نزدیکی مسجد منطقه کوئینز کشته شدند. پلیس می‌گوید این یک جنایت ناشی از تنفر بود. مهاجم در این حمله دستگیر شد.

سوئیس - دسامبر 2016: یک مرد 30 ساله وارد مسجدی در مرکز شهر زوریخ شد و شروع به شلیک به نمازگزاران کرد که این حمله سه زخمی به جا گذاشت.

کانادا - ژانویه 2017: الکساندر بیسونت 27 ساله، با حمله به مسجدی در شهر کبک، شش مسلمان را کشت و چندین نفر دیگر را زخمی کرد.وی چندی پیش به حبس ابد محکوم شد. 

آمریکا - می 2017: پس از آن که مردی شروع به فریاد زدن عناوین نژادپرستانه و اسلام‌هراسانه علیه دو زن مسلمان در یک قطار در ایالت اورگان در شمال غربی آمریکا کرد، دو نفر اقدام به مداخله در حمایت از این دو زن کردند که هر دو توسط فرد مزبور به قتل رسیدند.

انگلیس - ژوئن 2017: مردی 48 ساله در لندن با یک ماشین ون به گروهی از نمازگزاران که پس از نماز مغرب و عشا از یک مسجد خارج می‌شدند حمله کرد که به کشته شدن یک مرد 51 ساله و زخمی‌شدن 9 نفر دیگر انجامید.

نیوزیلند - مارس 2019: برتون ترنت 28 ساله استرالیایی در حمله به دو مسجد در کریست‌چرچ 50 نفر را کشت. وی دستگیر شده و به زودی محاکمه می‌شود. 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: