کد خبر: 3800050
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۵

داوران مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب معرفی شدند/ قضاوت 18 ایرانی و 7 خارجی

گروه مسابقات ــ سخنگوی سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی با اشاره به اینکه هیئت داوران این مسابقات متشکل از 25 نفر از استادان و چهره‌های مبرز قرآنی است، به تشریح ویژگی‌های تیم داوری این مسابقات پرداخت.

داوران مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب معرفی شدند/ قضاوت 18 داور ایرانی و 8 داور خارجیحجت الاسلام والمسلمین علی قاسمی، قائم مقام کمیته فنی و سخنگوی سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، گفت: اسامی هیئت داوران سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی، که متشکل از 25 نفر از استادان و چهره‌های مبرز قرآنی هستند، از سوی کمیته فنی تعیین شد.

سخنگوی سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی در ادامه به تشریح ویژگی‌های هیئت داوران این دوره از مسابقات پرداخت و تصریح کرد: تنوع ملیتی داوران و تلاش برای استقرار نظام داوری عادلانه با بهره‌گیری از آیین‌نامه‌های پویا و عالمانه که حاصل جلسات مکرر صاحب‌نظران عرصه داوری مسابقات قرآنی است، بهره‌مندی از شخصیت‌های حوزوی برای داوری در این مسابقات، سطح علمی و تجربی داوران، بهره‌مندی از نظر چندین داور در هر بخش، برخی از ویژگی‌های این دوره از مسابقات است.
وی بیان کرد: در این دوره، که از 22 فروردین‌ماه در شهر قم آغاز می‌شود و تا 24 فروردین ماه ادامه می‌یابد، 18 داور از ایران و 7 داور خارجی از کشورهای مصر، سوریه، لبنان، عراق و افغانستان به قضاوت می‌پردازند.
قاسمی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به معرفی داوران این دوره پرداخت و گفت: در بخش وقف و ابتدا حجج اسلام محمدرضا شهیدی پور، باسم العابدی از عراق، در بخش تجوید مهدی قره‌شیخلو و حجت‌الاسلام محمد رئیف جعفر از لبنان، در بخش صوت استاد منیر عقله از سوریه و محمدحسین سعیدیان، در بخش لحن محمود لطفی‌نیا و شیخ حاتم عبدالحی از مصر در بخش صحت حفظ حجج اسلام محمدصادق نصراللهی، مهدی صالح الهمدانی از عراق و محمدامیر توحیدی از افغانستان؛ در بخش خطابه قرآنی محمد سمیر الشاوی از سوریه و حجت الاسلام صادق اخوان به داوری این مسابقات می‌پردازند.
وی همچنین اظهار کرد: ریاست هیئت داوران را حجت الاسلام محمدرضا شهیدی‌پور عهده‌دار است و شهریار پرهیزکار نیز به عنوان هادی حفظ و حیدر کسمایی به عنوان استاد راهنما معرفی شده‌اند. 
قاسمی در پایان بیان کرد: در بخش پژوهشی نیز حجج اسلام میرباقری، محمدرضا حاج ابوالقاسم، حسین علوی مهر، ملکی، مسعودی، نقیب، حیدر مسجدی، محمدعلی میرزایی، محمدفاکر میبدی و مردانی به ارزیابی آثار پژوهشی می‌پردازند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha