کد خبر: 3807056
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
گروه سلامت ــ مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا جهاد دانشگاهی موفق به دریافت گواهی‌نامه استقرار نظام مراقبت و نظارت بر مصرف خون و فراورده‌ها (هموویژولانس) از سازمان انتقال خون شد.
دریافت مجوز استقرار بانک خون در مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا جهاد دانشگاهیبه گزارش ایکنا، مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا جهاددانشگاهی موفق به دریافت گواهی‌نامه استقرار نظام مراقبت و نظارت بر مصرف خون و فراورده‌ها (هموویژولانس) از سازمان انتقال خون شد. این مرکز جزء معدود مراکز جراحی محدود است که موفق به دریافت این مجوز شده است.
پیش از این بانک خون بانک سینا با برخورداری از کد مربوط به سازمان انتقال خون از مجوز مربوطه برخوردار بود و پیرو دستورالعمل جدید مبنی بر لزوم دریافت گواهی‌نامه و مجوز استقرار بانک خون در این مرکز، اقدامات مقتضی و الزامات درخواستی وزارت بهداشت صورت پذیرفت. از جمله این الزامات، گذراندن دوره‌های مربوط به هموویژولانس توسط تمامی گروه‌های مرتبط با شبکه مصرف فراورده‌های خونی اعم از کادر اتاق عمل، کادر بخش بستری، کادر آزمایشگاه و کلیه پزشکان و متخصصین مستقر در مرکز درمان بود.
یادآور می‌شود، مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا وابسته به پژوهشگاه فن‌آوری‌های  نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را آغاز کرده و توانسته است با بهترین میزان موفقیت و بارداری مجموعه کامل آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، پاتولوژی، جنین شناسی، ایمونولوژی و فلوسایتومتری، ژنتیک، آندرولوژی و .. را که مورد نیاز زوجین نابارور است در این مجموعه راه‌اندازی کند، زوجینی که به این مرکز مراجعه میکنند تمامی خدمات آزمایشگاهی را در محل مرکز با بالاترین دقت و کوتاه‌ترین زمان ممکن دریافت می‌کنند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: