کد خبر: 3808667
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
تحقیق یک موسسه بین‌المللی نشان می‌دهد؛
گروه بین‌الملل – نتایج تحقیقی جدید نشان می‌دهد سلامت یک میلیون پناهجوی مسلمان میانماری در بنگلادش به خاطر آلودگی، در معرض خطر قرار دارد.

به گزارش ایکنا به نقل از آناتولی؛ تحقیقات مرکز بین‌المللی تغییرات آب و هوایی و توسعه (International Centre for Climate Change and Development) نشان می‌دهد آلودگی‌محیطی جان صدها هزار پناهجوی روهینگیا ساکن در کمپ‌های بنگلادش را تهدید می‌کند. 
 
دود ناشی از آتش سوزی جنگل و خودروهای عبوری، هوای اردوگاه پناهندگان در شهر «کاکس بازار» را آلوده کرده و آب تصفیه نشده و فقدان سیستم فاضلاب موارد ابتلا به بیماری‌های وبا، تب و یرقان را افزایش داده است.

بنابر اعلام روزنامه دیلی استار چاپ بنگلادش، در این تحقیق اعلام شده که شیوع بیماری‌‌های پوستی، ناراحتی‌های قلبی و تنفسی در بین پناهجویان افزایش یافته است.

در این تحقیق، 62 درصد از نمونه‌‌های آب آزمایش شده آلوده به باکتری‌های بیماری‌زا بوده و 60 درصد از پرسش‌شوندگان به انواع بیماری‌های تنفسی، پوستی و دیگر بییماری‌ها مبتلا بوده‌اند.
 
 از سال 2012، با آغاز خشونت‌های ارتش علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در استان راخین میانمار، صدها هزار نفر از آنان به کشورهای همجوار گریخته‌اند.

بنابر اعلام مراجع بین‌المللی از سال 2017 تا کنون، 24 هزار روهینگیایی به دست نیروهای دولت میانمار کشته شده‌اند.

انتهای پیام
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: