کد خبر: 3810591
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور تشریح کرد:
گروه اقتصاد ــ سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به ابلاغ بخشنامه نحوه بخشودگی بدهی مالیات بر درآمد مؤدیان استان‌های سیل‌زده به ادارات کل امور مالیاتی، جزییات بخشودگی مالیاتی این دسته از مؤدیان را تشریح کرد.

جزییات بخشودگی مالیات بر درآمد استان‌های سیل زده

به گزارش ایکنا، به نقل از رسانه مالیاتی ایران، محمدقاسم پناهی با اشاره به اینکه سازمان امور مالیاتی کشور به منظور حمایت از مؤدیان محترم مالیاتی آسیب‌دیده در استان‌های سیل‌زده، بخشنامه بخشودگی ۵۰ درصدی مالیات بر درآمد این مؤدیان را ابلاغ کرده است، گفت: این بخشودگی که براساس مصوبه مورخ ۱۸/۱/۱۳۹۸ هیات وزیران در خصوص ماده ۱۶۵ قانون مالیات‌های مستقیم تصویب شده، مربوط به عملکرد تا پایان سال ۱۳۹۷ می باشد.
سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص جزئیات این بخشنامه افزود: بدهی مالیات بر درآمد مؤدیان استان‌های سیل‌زده، مربوط به عملکرد تا پایان سال ۱۳۹۷ که بیش از پنجاه درصد(۵۰%) اموال آنها در اثر وقوع سیل فروردین سال ۱۳۹۸ از بین رفته است، با رعایت ماده (۸) اصلاحی آیین‌نامه اجرایی ماده (۱۶۵) قانون مالیات‌های مستقیم بخشوده می‌شود.
پناهی با بیان اینکه سایر مؤدیان خسارت دیده در سیل اخیر با هر میزان خسارت نیز امکان بهره مندی از تسهیلات مالیاتی در خصوص کسر زیان وارده از درآمد مشمول مالیات را دارند، تصریح کرد: طبق آیین نامه ماده ۱۶۵ قانون مالیات‌های مستقیم، اگر در سیل اخیر به دارایی های مؤدیان محترم مالیاتی آسیب وارد شده و از بین رفته یا خسارت دیده باشد، این خسارت از درآمد مشمول مالیات سال یا سال های بعد تا سقف زیان وارده قابل کسر خواهدبود.
وی تأکید کرد: مؤدیان محترم مالیاتی برای استفاده از این بخشودگی ها و تسهیلات می‌بایست درخواست کتبی خود را به اداره امور مالیاتی محل تسلیم نمایند.
سرپرست سازمان مور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: براساس مصوبه هیات محترم وزیران، استان های سیل‌زده توسط وزارت کشور تعیین می شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: