کد خبر: 3814365
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ در آخرین شب از بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، نرم‌افزار مروارید که به موضوع تجوید قرآن کریم می‌پردازد، رونمایی خواهد شد.

رونمایی از نرم افزار مروارید در آخرین شب نمایشگاه قرآن

به گزارش ایکنا؛ آیین رونمایی از نرم‌افزار مروارید ویژه آموزش تجوید سطح 1 از ساعت 19 روز شنبه، 4 خرداد، در سالن نشست‌های 2 واقع در انتهای شبستان، جنب درب 88 در مصلای حضرت امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

این نرم‌افزار مطابق کتاب حلیه‌القرآن تجوید سطح یک تهیه و توسط سیدمحسن موسوی بلده تدریس شده است.

این نرم‌افزار دارای قابلیت‌ها و امکانات متنوع و جذابی از جمله نمایش فیلم سیدمحسن موسوی در حین تدریس با امکان جابجایی و بزرگنمایی یا حذف کادر فیلم و تدریس مطالب تجویدی در 53 جلسه درسی با سرفصل‌های آغاز تلاوت، طرق وقف بر آخر کلمه، ابتدا به همزه وصل، ترتیل قرآن و روش‌های سه گانه قرائت، تلفظ صحیح حرکات و حروف، صفات حروف، احکام حروف، احکام مد، قصر و سکت در قرآن است.

همچنین در این نرم‌‎افزار قرائت مثال‌ها توسط استاد و مثال‌های بیشتر توسط قاریان بین‌المللی و ممتاز قرآن کریم صورت می‌گیرد و امکان جستجوی پیشرفته در مطالب درسی و امکان ایجاد نشانک و یادآوری آخرین جلسات بازدید شده وجود دارد و نیز امکان برگزاری آزمون مجازی از مطالب تدریس شده، بر اساس سر فصل درسی وجود دارد.

دو دوره تحقیق درسی از اساتید عبدالباسط و محمود خلیل الحصری و دو دوره تلاوت ترتیل قرآن کریم از اساتید محمد صدیق منشاوی و شهریار پرهیزکار در این نرم‌افزار بارگذاری شده است.

تکرار به دفعات دلخواه، نمایش متن قرآن کریم به خط عثمان طه و خط کامپیوتری، نمایش قواعد تجویدی در متن قرآن کریم با تفکیک رنگ به انتخاب کاربر، ترجمه گویای قرآن کریم به همراه متن 15 ترجمه کامل قرآن به 7 زبان، قابلیت نصب کامل بر روی رایانه و عدم وابستگی به لوح نرم‌افزار و تمام صفحه شدن برنامه طبق صفحه نمایشگر از دیگر امکانات نرم‌افزار مروارید است.

یادآور می‌شود، بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن معنای زندگی» همزمان با ماه مبارک رمضان از 21 اردیبهشت تا 4 خرداد در مصلای حضرت امام خمینی(ره) در حال برپایی است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: