کد خبر: 3814515
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
گروه بین‌الملل ــ دانشجویان شیعه و سنی دانشگاه بلخ در شهر مزارشریف (یکی از شهرهای افغانستان) با شرکت در یک گفتمان دانشجویی، پرچم اسرائیل را به نشانه ابراز تنفر و انزجار از این رژیم به آتش کشیدند.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری «صدای افغان»؛ این گفتمان دانشجویی با عنوان «قدس؛ محور وحدت مسلمین» به کوشش این رسانه و با حضور علما برگزار شد که دانشجویان پیش از آمدن آخرین جمعه ماه رمضان که مصادف با روز جهانی قدس است، پرچم اسرائیل را آتش زدند.

حجت‌الاسلام سیدحامد موسوی، مسئول مرکز تبیان در شمال افغانستان در این باره گفت: مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان هر ساله با فرا رسیدن جمعه آخر ماه رمضان (روز قدس) برای حمایت و دفاع از ملت مظلوم فلسطین اقدام به تظاهرات و گردهمایی می‌کنند.

وی افزود: مسئله قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین، وظیفه ایمانی و انسانی همه جوامع بشر است و مردم افغانستان طی امسال نیز مانند همه سال‌های گذشته در برنامه‌های روز قدس شرکت خواهند کرد.

موسوی اظهار کرد: مرکز تبیان به عنوان یک مرکز بین‌المللی و از مؤسسان راه‌اندازی مراسم تجلیل از قدس در افغانستان سعی دارد که با برگزاری برنامه‌های مختلف مردم را نسبت به اهمیت دفاع از بیت‌المقدس آگاه کند.

دانشجویان شرکت کننده در این گفتمان که پرچم اسرائیل را آتش زدند از سران کشورهای اسلامی خواستند تا با اتحاد و یکپارچگی بر جنایات رژیم صهیونیستی نقطه پایان بگذارند.

 گفتنی است،‌ گفتمان دانشجویی یاد شده طی مدت 5 سال گذشته برگزار شده است و در هر هفته و روزهای جمعه با موضوعات علمی، فرهنگی، اجتماعی و دینی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: