کد خبر: 3814693
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
گروه ادب ــ دفتر دوم از مجموعه کتاب «دشمن شدید» (جریان‌شناسی انحراف در تاریخ با محوریت یهود) به همت انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

جریان شناسی انحراف در تاریخ با محوریت یهود در «دشمن شدید»به گزارش خبرنگار ایکنا؛ بررسی تاریخ صدر اسلام با هدف رسیدن به واقعیت‌ها، عبرت‌گیری، الگوبرداری و پرهیز از لغزش‌گاه‌ها و بهره‌بردن از فرصت‌ها امری ضروری است. اینکه پس از پیامبر(ص)، چرا و چگونه حاکمیت از علی بن ابیطالب (ع) دریغ و در اختیار دیگران قرار گرفته است؟ سؤالی است که یافتن پاسخ آن می‌تواند برای مسلمان‌ها در مقابله با تهاجم‌های پیچیده و فتنه‌گرانه دشمن چراغ راه بوده و از آن بهره‌مند شوند.

کتاب «دشمن شدید»، دومین دفتر از مجموعه این کتاب است که با پژوهشی عمیق در دشمن‌شناسی تاریخی به پرسش‌های این‌چنینی با رویکرد تاریخ بصیرت‌افزا و رصد جریان حق و باطل پاسخ می‌دهد.

این کتاب در ادامه یهود‌شناسی دفتر اول به واکاوی حوادث پس از رحلت پیامبر اکرم(ص) و نقش یهود در تحریف اسلام را نمایان می‌کند. در ادامه نویسنده به چالش‌های حضرت علی (ع) در حکومتش و نقش یهود در انتقال قدرت‌ها پرداخته و با استنادات محکم تاریخی به اثبات این موضوع می‌پردازد.

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم: جریان حاکم، با غصب ولایت به این هدف خود دست یافته بودند؛ ولی حلقه پایانی این نقشه ناتمام بود... باید علی (ع) کاملاً از صحنه حذف می‌شد؛ بنابراین تصمیم گرفتند امام را در نماز به شهادت برسانند، زیرا همان گونه که در زمان رسول الله(ص)، شخص رسول اکرم بالاترین تهدید برای آن‌ها به شمار می‌آمد، پس از ایشان، این خطر از ناحیه علی (ع) متوجه آن‌ها بود؛ چرا که او می‌توانست افشاگر و همچنین خنثی‌کننده طرح‌های آن‌ها باشد؛ بنابراین باید ترور فیزیکی و نیز شخصیتی علی(ع) را در دستور کار خود قرار دهند.

کتاب دشمن شدید (دفتر دوم) در قطع رقعی و به کوشش حجت الاسلام مهدی طائب و با قیمت پشت جلد ۲۲ هزار تومان، به همت انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب دشمن شدید (دفتر دوم) می‌توانند از طریق سایت manvaketab.ir با تخفیف ویژه تهیه و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را با پست رایگان دریافت کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: