کد خبر: 3817046
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
گروه بین‌الملل ـ بین‌الحرمین در کربلای معلی در آخرین روزهای ماه رمضان شور و حالی خاص دارد و سفره‌های افطار گروهی در این مکان مقدس پذیرای زائران و روزه‌داران است.

به گزارش ایکنا، این روزهای بین‌الحرمین که در حد فاصل حرم امام حسین(ع) و حرم حضرت عباس(ع) در کربلا واقع شده است، حال و هوای معنوی خاصی دارد و هر روز یک ربع پیش از اذان مغرب، سفره‌های افطار تدارک دیده می‌شود.
 
در این سفره‌ها خوراکی‌های محلی از جمله شوربا، شیرینی آرد گندمی، شیرینی آرد برنج و نوشیدنی‌هایی همچون شربت آب انار، شربت سکنجبین، شربت تمر هندی و همچنین شیر و خیار چیده می‌شود و با شروع اذان، روزه‌دارن با خواندن دعای «اللهمّ لك صُمتُ، وعلى رزقك أفطرتُ، وعليك توكّلت: خدایا برای رضا تو روزه گرفتم وبه تو ایمان آوردم و بر تو توکل نمودم» افطار می‌کنند.

هر ساله در ایام رمضان شب‌های جمعه و شب‌های قدر بین‌الحرمین در كربلای معلی شاهد ازدحام حضور زائران روزه‌دار است كه به زيارت امام حسين و حضرت عباس (عليهما السلام) مشرف می‌شوند و در همین راستا، آستان‌های مقدس حسینی و عباسی علاوه بر برنامه تهيه افطاری برای زائران، وعده‌های سحر را نیز میان برخی زائران توزیع می‌کنند.
 
در رمضان امسال نیز همه روزه از حرم حسینی تا مقام حضرت صاحب الزمان(عج)  در کربلا، سفره افطاری پهن شده و روزه‌داران روزه خود را در جوار حرم مطهر آن حضرت افطار کرده‌اند.

تصاویری از افطار روزه‌داران در بین‌الحرمین + عکس
 
پذیرایی از روزه‌داران در بین‌الحرمین + عکس
توزیع نوشیدنی میان روزه‌داران در بین‌الحرمین

افطاری با طعم زیارت در بین‌الحرمین + عکس
افطاری با طعم زیارت در بین‌الحرمین + عکس
پذیرایی از روزه‌داران در بین‌الحرمین + عکس
آمادگی برای پذیرایی از روزه‌داران در بین‌الحرمین
افطاری با طعم زیارت در بین‌الحرمین + عکسافطاری با طعم زیارت در بین‌الحرمین + عکسافطاری با طعم زیارت در بین‌الحرمین + عکس
 
 
پذیرایی از روزه‌داران در بین‌الحرمین + عکس
 
پذیرایی از روزه‌داران در بین‌الحرمین + عکس
انتهای پیام 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: