کد خبر: 3817536
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

افتتاح مسجد آتن باز هم به تعویق افتاد

گروه بین‌الملل ـ افتتاح نخستین مسجد آتن، پایتخت یونان، که پس از چندین بار تعویق، قرار بود روز گذشته انجام شود باز هم به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش ایکنا به نقل از یورونیوز؛ پس از تعویق چند باره آغاز به کار تنها مسجد پایتخت یونان ودر حالی که قرار بود روز گذشته (17 خرداد) این مسجد افتتاح شود، مقامات این کشور اعلام کردند احتمالا این مسجد تا ماه سپتامبر (شهریورماه) افتتاح خواهد شد.

«کوستاس گاوروغلو» وزیر آموزش و پرورش یونان روز گذشته به خبرنگاران گفت: به زودی اقامه نماز در این مسجد، به امامت یک امام جماعت انجام خواهد شد. امیدواریم این امر در ماه سپتامبر اتفاق بیفتد.

با آنکه در دیگر نقاط یونان مساجدی وجود دارد، اما آتن از زمان پایان سلطه عثمانی بر این کشور در سال 1833 میلادی، فاقد یک مسجد رسمی بوده است.

طرح ساخت مسجد در آتن از سال 1890 با تصویب قانونی در مجلس این کشور کلید خورد؛ اما تا کنون به نتیجه نرسیده است.

از زمان شروع ساخت این مسجد، مخالفت‌های زیادی به ویژه از سوی راستگرایان افراطی این کشور با آن اعلام شده و افتتاح آن تاکنون بارها به تعویق افتاده است.

این مسجد که برخلاف اغلب مساجد دیگر دنیا مناره ندارد و اجازه نصب بلندگو برای پخش اذان در آن داده نشده،‌ گنجایش ۳۰۰ نمازگزار مرد و ۵۰ نمازگزار زن را دارد. قرار است این مسجد به جز ماه رمضان که به صورت ۲۴ ساعته باز خواهد بود، در سایر ایام سال یک ساعت قبل و یک ساعت بعد از نماز پذیرای نمازگزاران باشد.
 
200 هزار مسلمان که بیشتر آنها اصالتا از کشورهایی همچون پاکستان، سوریه، افغانستان و بنگلادش هستند در آتن زندگی می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :