کد خبر: 3818823
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
گروه بین‌الملل ـ شورای مرکزی مسلمانان آلمان و شورای اروپايی علمای مراكش(CEOM)، هتک حرمت قرآن و پاره کردن نسخه‌هایی از کلام وحی در یکی از مساجد شهر «برمن» واقع در شمال آلمان را محکوم کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از وبگاه روزنامه اردنی الدستور، «ایمن مازیک»، رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان، دیروز، 21 خردادماه، ضمن محکومیت این اقدام، هدف از آن را ایجاد موجی از نفرت و خشونت علیه مسلمانان و مساجد آنان بیان کرد.
 
رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان در این بیانیه افشای پشت پرده و شرایط این حادثه و مجازات سخت مرتکبان آن را خواستار شد.
 
شورای اروپایی علمای مراکش نیز اهانت به ساحت مقدس قرآن و پاره کردن نسخه‌های کلام وحی در مسجد «الرحمة» شهر «برمن» واقع در شمال آلمان را جنایتی کم‌سابقه دانسته و آن را محکوم کرد. این شورا در بیانیه خود این حادثه را یک حمله نژادپرستانه، نفرت‌انگیز و آمیخته با انگیزه‌های ضداسلامی خواند.

یادآور می‌شود چند فرد ناشناس روز شنبه، 18 خرداد به مسجد «الرحمة» شهر برمن در شمال آلمان حمله کردند و به ۵۰ نسخه قرآن در این مسجد توهین و این نسخه‌های قرآن را پاره کردند. همچنین، مسجد مرکزی شهر «کاسل» آلمان نیز بامداد روز یکشنبه، 19 خرداد هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفت که بخشی از شیشه‌های این مسجد شکست.
 
سیف الدین اریوروک، رئیس مسجد کاسل، که تحت نظارت «اتحادیه اسلامی امور مذهبی ترکیه» قرار دارد، اعلام کرد: افرادی ناشناس در زمانی که هیچ کسی داخل این مسجد نبود با سنگ به آن حمله کردند و شیشه‌های این مسجد را شکستند. تحقیقات پلیس آلمان برای شناسایی عاملان این حوادث در جریان است، در حالی که در شهر «کامن» واقع در ایالت «نوردراین-وستفالن» آلمان نیز یک گروه راست‌گرا علیه مسلمانان جمله «از اینجا بیرون بروید» را بر روی دیوارهای یک مسجد نوشتند.
 
واکنش نهادهای اسلامی اروپا به هتک حرمت قرآن در آلمانشورای اروپایی علمای مراکش
 

 انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: