کد خبر: 3821230
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
رئیس قوه قضائیه در مراسم تجدیدمیثاق مسئولان عالی قضایی با آرمان‌های امام(ره):
گروه سیاسی ــ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی با بیان اینکه مبارزه با تبعیض و فساد و همچنین اجرای عدالت برنامه اصلی تحولی ما در این دوره خواهد بود، گفت: حقوق مردم در استفاده از ظرفیت‌ها در این نظام و در این کشور نباید دچار آسیب شود.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از میزان، حجت‌الاسلام والملسمین سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، صبح امروز، شنبه اول تیرماه، در جریان تجدیدمیثاق مسئولان عالی قضایی با آرمان‌های امام راحل(ره)، با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره آیت‌الله شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر، اظهار کرد: در آغاز هفته قوه قضائیه زیارت مرقد نورانی حضرت امام(ره) و میثاق با امام و آرمان‌های ایشان برای بنده و همه مسئولان دستگاه قضائی فرصتی مغتنم است تا یک‌بار دیگر دیدگاه‌ها و نظرات بلند امام راحل(ره) را در جهت تشکیل نظامی مبتنی بر دین و آموزه‌های دینی و اجرای عدالت در جامعه و تشکیل جامعه‌ای مبتنی بر ارزش‌های الهی مرور کنیم.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) چهل سال قبل پرچم عدالت‌خواهی و مبارزه با ظلم و فساد را به قصد گسترش معروف‌ها و بایدهای الهی و نهی از همه پلشتی‌ها و زشتی‌ها و تبهکاری‌ها، برافراشت، ادامه داد: در مورد دستگاه قضائی چه در سخنان ایشان در این ده سال و چه جلوه بسیار ارزشمندی که در وصیتنامه امام راحل(ره) آمده است، بندهایی وجود دارد که به توجه همه مسئولان به اجرای عدالت و به ویژه توجه مسئولان قضائی در همه ادوار به اجرای عدالت، نفوذناپذیری، دیدن خدا در همه شرایط تأکید دارد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: امروز هم که ما در آغاز هفته قوه قضائیه، زیارت مرقد نورانی امام راحل (ره) نصیبمان شد از روح بلند ایشان استمداد می‌طلبیم تا برای ما و همه مدیران و دست اندرکاران دعا کنند و از خدا بخواهند که در اجرای اهداف بلند ایشان و ارزش‌های الهی تلاش کنیم.

حجت‌ا‌الاسلام رئیسی با تاکید بر اینکه در مکتب سیاسی امام راحل(ره)، توجه به خدا و نگاه به مردم موج می‌زند، تصریح کرد: امام خمینی(ره) محور اخلاص و به جهت دلدادگی به خدا و خداباوری، توجه به مردم و گره‌گشایی از زندگی مردم الگو بودند، انشاءالله ما هم در این میدان بتوانیم توجه به مردم داشته باشیم.

وی رفع اطاله دادرسی، کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضائی، رسیدگی عادلانه، صدور احکام متقن و توجه به مردم و حقوق عامه را از موارد مورد توجه و تاکید دستگاه قضائی در دوره تحول قضائی بیان کرد.

رئیس قوه قضائیه افزود: در سیره و روش امام خمینی(ره) توجه به حق‌الناس بسیار مورد تاکید است است، لذا مدیران اجرایی، دستگاه‌های مسئول و مسئولان تقنین و قانونگذاری و همکاران قضائی باید دیدگاه و تاکید امام(ره) را نسبت به حق‌الناس و حقوق عامه مورد توجه قرار دهند.

حجت‌الاسلام رئیسی در پایان با اشاره به اینکه از مسائل مورد تاکید در این دوره توجه به حقوق عامه خواهد بود، تصریح کرد: حق مردم به هیچ عنوان نباید ضایع شود و حقوق مردم در استفاده از ظرفیت‌ها در این نظام و در این کشور نباید دچار آسیب گردد. لذا مبارزه با تبعیض و فساد و همچنین اجرای عدالت برنامه اصلی تحولی ما در این دوره خواهد بود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: