کد خبر: 3823475
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
گروه بین‌الملل ـ تلاش نافرجام یک زائر عمره‌گذار برای سوزاندن پرده خانه خدا باعث ایجاد هرج و مرج و آشفتگی در مسجدالحرام شد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری «eldorar.com» کاربران شبکه اجتماعی توئیتر، ویدئویی را به اشتراک گذاشتند که در آن، نیروهای امنیتی سعودی، یک زائر عمره‌گذار را که درصدد سوزاندن پرده خانه خدا با استفاده از یک شیشه بنزین بود، دستگیر می‌کنند.

در این کلیپ ویدئویی، این زائر عمره‌گذار از سوی سایر زائران مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد و در این کلیپ صدای فریاد زنان نیز شنیده می‌شود.

این در حالی است که ملیت این زائر عمره‌گذار که در تلاش برای سوزاندن پرده خانه خود مشخص نشده و همچنین، هنوز مشخص نشده که وی چگونه توانسته این که این شیشه بنزین را به مسجدالحرام ببرد.

نیروهای امنیتی سعودی این زائر عمره‌گذار را برای انجام تحقیقات بیشتر به نهادهای مربوطه ارجاع دادند.

خشم کاربران از تبریک عبری در حرم مکی 
     
از سوی دیگر، انتشار تصويری از تبریک عبری در حریم حرم مکی از سوی سخنگوی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خشم فعالان رسانه ای را برانگیخت.

اوفر گندلمان، سخنگوی بنیامین نتانیاهو عکس کارتی در حریم کعبه منتشر کرد که به انگلیسی روی آن نوشته شده بود «شنبه مبارک» خشم کاربران مسلمان را برانگیخت.

«آویخای ادرعی»، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز با بازنشر این عکس گفت: « پیام شابات شال را از داخل حرم مکی مشاهده کنید. چقدر زیباست همزیستی و احترام متقابل!».
تلاش نافرجام یک عمره‌گذار برای سوزاندن پرده خانه خدا
این تصویر، عکس تبریک مکتوب روی کارتی به حروف انگلیسی از واژه «شابات شالوم» به مفهوم «شنبه مبارک!» به زبان عبری است.

روزنامه «اسرائیل بالعربیه» وابسته به وزارت خارجه اسرائیل نیز همین تصویر را در صفحه توئیتر منتشر کرد و نوشت: «این تصویر را از یکی از حجاج در مکه دریافت کردیم که روز شنبه را به یهود و اسرائیلی‌­ها از قلب حرم مکی تبریک می­گوید... این پیام زیبا تعبیر برادری و صلح است».

گفتنی است، رژیم صهیونیستی در سال‌های اخیر تمام تلاش خود را برای عادی سازی روابط خود با کشورهای عربی به کار گرفته است که برخی سران مرتجع عربی نیز با این تلاش‌ها همراه شده اند.
 
 انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: