کد خبر: 3824616
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹
گروه جامعه ــ عملیات حج 98 با ورود نخستین گروه خادمان و کارگزاران زائران طی بامداد روز جمعه 14 تيرماه، به مدینه به طور رسمی آغاز شده و هم اکنون 258 نفر از کارگزاران حج جمهوری اسلامی در مدینه منوره مستقر هستند.

حال و هوای مدینه پس از ورود کارگزاران ایرانی حج 98به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی حج و زیارت؛ رئیس ستاد سازمان حج و زیارت در مدینه منوره با اعلام این مطلب که فرآیند عملیات حج 98 به طور رسمی در سرزمین وحی آغاز شده است، اظهار کرد: این کاروان با ظرفیت 258 نفر همزمان با نخستین روز از دهه کرامت، در روز میلاد خجسته حضرت فاطمه معصومه(س) از ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی(ره) به مقصد مدینه منوره حرکت کرد.

حویزاوی اظهار کرد: این مجموعه که از سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری و به منظور فراهم کردن مقدمات سفر حج 98 به عربستان اعزام شده‌اند، بامداد روز جمعه که به نام حضرت صاحب‌الامر مهدی موعود(عج) است، پس از زیارت مرقد مطهر نبی مکرم اسلام(ص) و اذن خدمت و استعانت از ایشان، قبور ائمه بقیع را زیارت کردند. 

وی تصریح کرد: با ورود نیروهای پیشرو در حوزه‌های مسکن، حمل و نقل، تغذیه و ...، مقدمات استقبال و پذیرایی هر چه بهتر از زائران در مدینه براساس برنامه‌ریزی‌ها و تفاهم‌ها در حال انجام است.

وی با تأکید بر اینکه تمامی امکانات و تدارکات لازم برای این امر اعم از هتل‌ها، ناوگان حمل و نقلی و غیره مهیا شده است، گفت: امید داریم در مدت حضور زائران و حجاج بیت‌الله‌الحرام در این سفر خدمات در خور شأن آنان ارائه شود، هماهنگی و همکاری طرف‌های قرارداد عربستانی هم در این زمینه خوب است و مشکلی در خدمتگزاری به زائران بیت‌الله‌الحرام وجود ندارد.

گفتنی است پروازهای حجاج 98 از 17 تیرماه، به طور رسمی با شرکت هواپیمایی هما آغاز می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: