کد خبر: 3826385
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲
گروه جامعه ــ زیارت دوره کاروان‌های ایرانی در مدینه منوره پنجشنبه، 20 تیرماه، با شرکت اعضای 13 کاروان آغاز شد.

زیارت دوره زائران ایرانی در مدینه آغاز شدبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج؛ زیارت دوره کاروان‌های ایرانی در مدینه منوره پنجشنبه با شرکت اعضای 13 کاروان آغاز شد. در این برنامه، بیش از دو هزارتن از زائران ایرانی با استفاده از 45 اتوبوس از مکان‌های تاریخی و مذهبی اطراف شهر مدینه دیدن کردند.

این زائران، اعضای 13 کاروان حج تمتع بودند و مدت زیارت دوره آنان، سه ساعت و نیم به طول انجامید.

به گفته ناصر حویزاوی، رییس ستاد حج و زیارت در مدینه منوره، زیارت دوره شامل بازدید و زیارت مقبره شهدای احد، مسجد ذوقبلتین، منطقه خندق، مساجد سبعه (هفتگانه) و مسجد قبا است.

یکی از مسئولان فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در این باره به خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی حج گفت: مدت اقامت چهار روزه حجاج ایرانی در مدینه به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که آنان بتوانند بیشترین بهره معنوی را از این سفر ببرند.

وی افزود: به همین دلیل، روز نخست اقامت حجاج بطور کامل به زیارت مسجدالنبی و قبرستان بقیع اختصاص دارد ولی در روزهای بعد، آن‌ها به صورت کاروانی با اتوبوس به زیارت دوره می‌روند و هنگام بازدید از هر مکان، ضمن زیارت با جزییات تاریخی هر مکان و رویدادهای مهم آن آشنا می‌شوند.

این مقام مسئول یادآوری کرد: همزمان با برنامه‌های فرهنگی، زیارت مسجدالنبی و ائمه اطهار (ص) در بقیع هر روزه از سوی زائران انجام می‌شود.

گفتنی است تاکنون بیش از شش هزار زائر ایرانی برای انجام مناسک حج تمتع وارد عربستان شده‌اند و طبق برنامه، نخست در مدینه منوره استقرار دارند.

بنابراین گزارش، حجاج ایرانی به مدت پنج شب و شش روز به منظور زیارت در مدینه منوره می‌مانند و پس از آن، برای انجام مناسک حج تمتع راهی مکه مکرمه می‌شوند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: