کد خبر: 3827437
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
به همت بنیاد برکت انجام گرفت؛
گروه جامعه ــ بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به راه‌اندازی هزار طرح اشتغال‌زایی در استان خراسان شمالی اقدام می‌کند.

ایجاد یک‌هزار طرح اشتغال‌زایی در خراسان شمالی توسط بنیاد برکتبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت؛ در پی دیدار محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی با محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، رییس ستاد اجرایی، بنیاد برکت را مأمور ایجاد یک‌هزار فرصت شغلی در قالب طرح اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) در این استان کرد.

در همین راستا، گروهی متشکل از سعید جعفری، مدیرعامل بنیاد برکت و دو تن از معاونان این بنیاد و نمایندگانی از بنیاد اجتماعی احسان و معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با سفر به استان خراسان شمالی و دیدار با استاندار این استان به هماهنگی‌های لازم برای شناسایی مناطق هدف و ظرفیت‌های محلی و شغلی موجود در این استان پرداختند.

مدیرعامل بنیاد برکت در این جلسه، ضمن ارایه‌ گزارشی از فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در کشور، بر تمرکز اقدامات این ستاد در حوزه‌ اشتغال‌زایی در استان خراسان شمالی تأکید کرد.

جعفری تصریح کرد: تعدادی از تسهیل‌گران اقتصادی و اجتماعی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با استقرار در خراسان شمالی مشغول به فعالیت خواهند شد تا هر چه زودتر روند ایجاد یک‌هزار فرصت شغلی در این استان آغاز شود.

بر اساس این گزارش، هزار طرح اشتغال‌زایی یاد شده که ایجاد دو هزار و 800 فرصت شغلی را در پی دارد، در رسته‌های شغلی مبتنی و متناسب با ظرفیت‌های نسبی مناطق هدف در استان خراسان شمالی شروع به فعالیت خواهند کرد.

مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و هیأت همراه هم‌چنین در سفری به شهرستان درگز خراسان رضوی ضمن برگزاری جلسه‌ای با حضور فرماندار، نماینده‌ مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، روند ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی در این شهرستان را پیگیری کردند.

بنابر این گزارش، بنیاد برکت به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در فاز اول، اجرای ۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌ برکت) را در شهرستان درگز در دست اقدام دارد.

لازم به توضیح است، در سفر اردیبهشت‌ماه رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به استان خراسان رضوی، این ستاد به عنوان معین درگز انتخاب و بنیاد برکت به نمایندگی از ستاد در مقام یک نهاد توسعه‌گر، مدیریت طرح توسعه‌ این شهرستان را عهده‌دار شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: