کد خبر: 3827825
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
گروه بین‌الملل ـ مسئولان شهر «نُردِراشتِت» (Norderstedt) آلمان برای راحتی مسلمانان ساکن شهر، غسالخانه‌‌ کوچکی را در قبرستان «فریدریشز‌گابه» این شهر راه‌اندازی کردند.

به گزارش ایکنا؛ مارتین سندهوف، مدیر قبرستان فریدریشز‌گابه، گفت: «ما از 10 سال پیش، امکان خاکسپاری مسلمانان را در قبرستان شهر فراهم کردیم. اما در آن زمان، تعداد مسلمانان در شهر زیاد نبود. در سال‌های اخیر، پس از گفت‌وگو با انجمن‌های اسلامی متوجه شدیم که مسلمانان پیش از خاکسپاری، جنازه‌ها را غسل و کفن می‌کنند. این امر تاکنون در قبرستان نردراشتت امکان‌پذیر نبود. بنابراین مسلمانان جنازه‌ها را در محلی خارج از قبرستان غسل می‌دادند و سپس برای مراسم خاکسپاری به قبرستان شهر می‌آوردند.»

بنا به اعلام رایزنی فرهنگی سفارت ایران در آلمان، در غسالخانه تازه‌تأسیس قبرستان «فریدریشز‌گابه»، میزی از جنس استیل برای شست‌وشوی مردگان قرار داده‌اند و در کنارش یخچالی کوچک برای نگهداری از جنازه وجود دارد.

مسئولان شهر برای راه‌اندازی این غسالخانه، مبلغ ۱۵ هزار یورو هزینه کرده‌اند. این غسالخانه در حال ‌حاضر برای خدمات‌دهی به مسلمانان آماده است.

آمارها نشان می‌دهد که از سال ۲۰۰۹، در حدود ۳۰ مسلمان در قبرستان فریدریشز‌گابه شهر نردراشتت دفن شده‌اند، این در حالی است که مجموعاً هر سال حدود ۳۰۰ نفر در سه قبرستان این شهر دفن می‌شوند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: