کد خبر: 3827867
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی:
گروه سیاسی ــ معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با استناد به نظرسنجی‌های انجام گرفته در مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) اظهار کرد: ۶۰.۱ درصد مردم معتقدند که اروپایی‌ها به مقدار «کم و خیلی کم» حامی منافع ایران در مقابل آمریکا هستند.

افکار عمومی داخلی، اروپا را حامی و تأمین‌کننده منافع ایران در مقابل آمریکا نمی‌داند

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی ایسپا، دکتر عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، با توجه به تحولات سیاسی و نظامی اخیر در منطقه و نیز تشدید تحریم‌ها توسط ایالات متحده آمریکا علیه ایران اظهار کرد: طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته صحبت‌ها و گمانه‌زنی‌ها درباره جنگ احتمالی میان ایران و آمریکا شدت گرفته است.

وی گفت: مقامات دولت آمریکا از جمله، جان بولتون و مایک پمپئو با هدف تحت تأثیر قرار دادن افکار عمومی در داخل و خارج کشور، از قدرت رسانه‌ها برای ایجاد رعب و وحشت در کشور و منطقه و به نفع خود بهره‌برداری کرده‌اند.

علیزاده در ادامه اشاره کرد: بر اساس آخرین نظرسنجی اجراشده توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) در تاریخ ۱۷ و ۱۸ تیرماه ۱۳۹۸، با جامعه آماری شهروندان بالای ۱۸ سال سراسر کشور (شهر و روستا)، با وجود تمام هجمه‌های رسانه‌ای، ۵۶.۸ درصد از شهروندان نگران وقوع جنگ بین ایران با سایر کشورها نیستند. ۱۱.۹ درصد تا حدودی این نگرانی دارند و ۲۸.۳ درصد نیز اعلام کردند، به میزان زیاد و خیلی زیاد نگران وقوع جنگ هستند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی افزود: نتایج نظرسنجی ایسپا نشان می‌دهد افکار عمومی جامعه ایرانی، پس از تشدید تحریم‌ها و نیز اعمال تحریم‌های جدید پس از نقض برجام توسط دولت امریکا، اروپا را حامی و تأمین‌کننده منافع ایران نمی‌دانند. طبق نتایج نظرسنجی ایسپا، ۶۰.۱ درصد مردم معتقدند؛ اروپایی‌ها به مقدار «کم و خیلی کم» حامی منافع ایران در مقابل آمریکا هستند. ۷.۸ درصد اظهار کرده‌اند تا حدودی اروپایی‌ها حامی منافع ایران هستند و فقط ۷ درصد گفته‌اند اروپایی‌ها به میزان زیاد و خیلی زیاد حامی منابع ایران در مقابل تحریم‌های آمریکا هستند و البته ۲۵.۱ درصد از پاسخگویان نیز از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کردند و به سؤال پاسخ ندادند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: