کد خبر: 3828496
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
طبق نتایج نظرسنجی‌ ایسپا؛
گروه فناوری اطلاعات ــ نتایج نظرسنجی اخیر ایسپا نشان می‌دهد که ۷۰ درصد مردم ایران، حداقل از یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی استفاده می‌کنند.

به گزارش ایکنا؛ نتایج نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) که در روز‌های ۱۷ و ۱۸ تیرماه جاری، به صورت تلفنی و با جامعه آماری شهروندان کل کشور(اعم از شهر و روستا) انجام شده، نشان می‌دهد که ۷۰ درصد مردم ایران، حداقل از یکی از شبکه‌های اجتماعی مجازی استفاده می‌کنند.

در رابطه با همین موضوع، یکی دیگر از نظرسنجی‌های ایسپا که در اسفند ۹۷ انجام شد، نشان داد که ۷۱ درصد جوانان ۱۸ تا ۲۹ ساله از تلگرام و ۴۹ درصد این جوانان از اینستاگرام استفاده می‌کنند.

یکی دیگر از نظرسنجی‌های ایسپا که در اسفند ۹۷ انجام شده بیانگر آن است که در سال گذشته، ۵۴ درصد مردان از تلگرام، ۲۸ درصد از اینستاگرام، ۲۴ درصد از واتس‌اپ و سه درصد نیز از پیام‌رسان سروش استفاده می‌کردند.

همچنین، دیگر نظرسنجی ایسپا که در اسفند سال ۹۷ انجام شده بیانگر این است که ۵۸ درصد زنان از تلگرام، ۳۱ درصد آن‌ها از اینستاگرام، ۲۷ درصد از واتس‌اپ و همچنین دو درصد از پیام‌رسان سروش استفاده می‌کردند.

علاوه بر آن، یکی از نظرسنجی‌های ایسپا که مهرماه ۹۷ انجام شده نشان می‌دهد که با وجود فیلترینگ، همچنان بیش از ۴۷ درصد کاربران از تلگرام استفاده می‌کنند. همچنین نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد استفاده از واتس‌اپ بعد از فیلتر تلگرام افزایش یافته است.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: