کد خبر: 3828780
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
در تماشاخانه سرو؛
گروه هنر ــ سرپرست انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس از برنامه‌های آینده این انجمن خبر داد و گفت: کتاب «در پی عشق دویدن» از فردا، 31 تیرماه، در تماشاخانه سرو، نمایشنامه‌خوانی می‌شود.

کتاب «درپی عشق دویدن» نمایشنامه‌خوانی می‌شودبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، محسن سلیمانی فارسانی سرپرست این انجمن گفت: خوشبختانه مجموعه نمایشنامه‌خوانی‌های روایت حماسه با بازتاب خوب هنرمندان مواجه شده و این موضوع ما را مصمم‌تر کرد که با جدیت بیشتری پیگیری کنیم. از این رو دوره جدید این نمایشنامه‌خوانی‌ها را براساس نمایشنامه‌های منتشر شده در کتاب «در پی عشق دویدن» شروع کردیم که از فردا ۳۱ تیرماه آغاز شده و تا ۸ شهریور ادامه خواهد داشت.

وی افزود: براساس برنامه تنظیمی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس نمایشنامه «وصله بر سایه‌های ترک خورده» اثر محمدرضا آریان‌فر به کارگردانی ساغر صمدی از ۳۱ تیر تا ۴مرداد، «من هستم گیلگمش» اثر سعید تشکری و کارگردانی سپیده مرویان از ۷ تا ۱۱مرداد، «صبح پرواز» به نویسندگی و کارگردانی ندا ثابتی از ۱۴ تا ۱۸ مرداد، «لیلی مجنون- مجنون لیلی» اثر نصرالله قادری و کارگردانی محمد هاشم‌زاده از ۲۱ تا ۲۵ مرداد، «تردست» به نویسندگی و کارگردانی سیروس همتی از ۲۸ مرداد تا ۱شهریور و «حدیث راه پر خون» براساس متنی از عبدالرضا فریدزاده و کارگردانی حمید اصغری از ۴ تا ۸ مرداد در این تماشاخانه نمایشنامه‌خوانی خواهند شد.

سلیمانی فارسانی ادامه داد: غیر از برنامه‌های مدون شده نمایشنامه‌خوانی که تا پایان سال جاری آن را به صورت پیوسته و مداوم ادامه دهیم، درصدد تدارک و مقدمات یک نمایش با کیفیت و حرفه‌ای ویژه ایام محرم در تماشاخانه سرو هستیم که به زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی همچنین از رایزنی برای انتخاب دبیر هفدهمین دوره جشنواره سراسری تئاترمقاومت خبر داد و گفت: فراخوان جشنواره نیز پس از انتصاب دبیر جشنواره هفدهم منتشر می‌شود.

یادآور می‌شود؛ هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت سال آینده به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و با همکاری بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: