کد خبر: 3828869
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
گروه جامعه ــ عضو فراکسیون زنان مجلس با تأکید بر اینکه بحث چادر در کشور ما تبدیل به یک مافیا شده است و این مافیا مانع انجام صحیح کار می‌شوند، گفت: چرا باید پس از چندین سال که تکنولوژی‌های مهم را وارد کشور کرده‌ایم، هنوز تکنولوژی تولید چادر مشکی به طور کامل وارد کشور نشده باشد.

زهرا سعیدی مبارکه، نماینده حوزه انتخابیه مبارکه در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون زنان مجلس، در گفت‌‌‌وگو با ایکنا؛ با اشاره به برگزاری جلسه گفت‌و‌گوی این فراکسیون با عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با محوریت حوزه مد و لباس، گفت: دغدغه‌مندی فعالان حوزه عفاف و حجاب در فضای مجازی و عدم حمایت از این فعالان توسط وزارت ارشاد و نیز افزایش قیمت چادر از مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

وی با اشاره به اینکه پارچه چادری جزو اقلامی نیست که به آن ارز دولتی اختصاص داده شود و همین مسئله موجب شده است تا قیمت چادر 400 درصد افزایش یابد، گفت: دلیل این مسئله را از وزیر جویا شدیم که وی گفت: نگاه دولت این بود که هیچ کالایی به لیست کالاهایی که ارز دولتی دریافت می‌کنند اضافه نشود و در صورت امکان هم برخی کالا‌ها از دریافت ارز دولتی حذف شوند و افزایش قیمت هم به دلیل عدم اختصاص ارز دولتی است.

سعیدی افزود: از وزیر سؤال کردم که چرا پیشنهاد اختصاص ارز دولتی به پارچه چادری داده نشده است؟ که وزیر ارشاد پاسخ داد: سیاست انقباضی بود و ما چنین زمینه‌ای نداشتیم و پیشنهادی در این زمینه ندادم؛ من نیز مطرح کردم که شما باید مدیریت ویژه‌‌ای در این زمینه انجام می‌دادید.

این نماینده مجلس بیان کرد: بحث چادر در کشور ما تبدیل به یک مافیا شده است و این مافیا مانع انجام صحیح کار می‌شوند. چرا باید پس از چندین سال که تکنولوژی‌های مهم را وارد کشور کرده‌ایم، هنوز تکنولوژی تولید چادر مشکی به طور کامل وارد کشور نشده و ما همچنان وارد کننده بزرگ پارچه چادر مشکی باشیم؟

وی افزود: حمایت از فعالان مجازی عفاف و حجاب از دیگر مطالبات ما بود. در خصوص محصولات تولید شده در بازار نیز وزیر مطرح کردند که وزارت ارشاد بر طراحی نظارت دارد و نظارت بر تولید با این وزارتخانه نیست بلکه در فرایندهایی که با ارزش‌های دینی ما ارتباط دارند همه مسئولان باید نظارت کنند.

سعیدی در پایان گفت: در این جلسه از وزیر خواستیم فرصت خلاقیت و تولید محصولات به همه هنرمندان حوزه مد و لباس داده شود و این مسئله محدود به افراد خاص نشود.

یادآوری می‌شود، با توجه به اهمیت موضوع عفاف و حجاب خبرگزاری ایکنا نیز بنابر رسالت خود در این زمینه ورود پیدا کرده است و نشست «بایدها و نبایدهای فعالان حجاب و عفاف در فضای مجازی» را با حضور جمعی از فعالان عفاف و حجاب و کارشناسان فضای مجازی در سالن نشست‌های خبرگزاری ایکنا برگزار کرد.

انتهای پیام  

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: