کد خبر: 3829050
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
آیت‌الله صفایی بوشهری:
کانون خبرنگاران نبأ ــ رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با تأکید بر ایجاد توسعه جبهه مقاومت رسانه‌ای در مساجد با بهره‌گیری از اسناد راهبردی بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: رسانه‌های استکباری ابزار فتنه‌انگیزی است که زیرساخت‌های فرهنگ کشورها را مورد تهاجم قرار می‌دهد.
به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حبیب‌رضا ارزانی، مشاور وزیر و رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، 30 تیرماه در دیدار با آیت‌الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، گفت: در سراسر کشور بیش از دو میلیون و 140 هزار نفر عضو کانون‌های فرهنگی ــ هنری مساجد هستند که در حوزه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی تحت نظارت ستاد کانون‌های مساجد در حال فعالیت هستند.
وی با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد اعضای کانون‌های فرهنگی ــ هنری مساجد سراسر کشور را جوانان تشکیل می‌دهند، خواستار شد: طرح‌ها و فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی ــ هنری مساجد با توجه به گروه سنین جوانان برنامه‌ریزی شود.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ــ هنری مساجد کشور با اشاره بر اهمیت حضور پررنگ جوانان در مساجد، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مأموریت کانون‌های فرهنگی ــ هنری مساجد، ایجاد بستری مناسب و در جهت جذب جوانان به مساجد و پرورش و تربیت جوانان مسجدی با معیارهای اسلامی برای آینده کشور است.
حجت‌الاسلام ارزانی با تأکید بر ثبت فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی ــ هنری مساجد در سامانه فهما، تصریح کرد: تاکنون بیش از 72 هزار طرح و برنامه از فعالیت‌های انجام گرفته از سوی کانون‌های فرهنگی ــ هنری مساجد در این سامانه ثبت شده است.
وی افزود: طرح‌ها و فعالیت‌های ثبت شده کانون‌های فرهنگی ــ هنری مساجد در این سامانه مورد راستی‌آزمایی و ارزیابی قرار می‌گیرد و به هر طرح و کانون امتیاز داده خواهد شد.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ــ هنری مساجد کشور با تأکید بر اهمیت ایجاد شبکه ارتباطی منسجم میان کانون‌های فرهنگی ــ هنری مساجد در جهت بالا بردن سطح کمی و کیفی فعالیت‌ها، بیان کرد: ایجاد شبکه منسجم بین کانون‌های فرهنگی ــ هنری مساجد در استان‌ها ظرفیت قوی و ارزشمند برای نهاد‌های فرهنگی و هنری و به‌ویژه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
وی گفت: در پایان سال جاری پایتخت فرهنگی ــ هنری مساجد ایران و نفرات برتر در شاخص‌های مختلف اعم از استاندار، امام جمعه، كانون و استان برتر را معرفی خواهیم كرد.
آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، رئیس شورای فرهنگ عمومی و نماینده ولی فقیه در استان بوشهر نیز در این دیدار با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی ــ هنری مساجد یکی از امتیاز‌ها و ظرفیت‌های مطلوب در استان بوشهر است، تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی ــ هنری مساجد استان بوشهر بسیار پرتلاش و پویا در حال فعالیت هستند.
امام جمعه بوشهر با تأکید بر اینکه ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه‌های فرهنگی و مذهبی در استان بوشهر وجود دارد، بیان کرد: با برنامه‌ریزی دقیق مطابق اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش شود که استان بوشهر به جایگاه فوق‌العاده‌ای در سطح ملی برسد.
وی با بیان اینکه استان بوشهر در بسیاری از زمینه‌ها در سراسر کشور دارای جایگاه ویژه‌ای است، ادامه داد: بخش عظیمی از این موفقیت‌ها که موجب الگو شدن استان بوشهر شده است، به دلیل برگزاری منظم شورای فرهنگ عمومی استان و مصوبات این شورا بوده است.
آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه 16 اسفند در استان بوشهر به‌عنوان روز قرآنی شناخته می‌شود، اظهار کرد: بوشهر تنها استان کشور است که در سال روزی را به‌عنوان روز قرآنی گرامی می‌دارد و در همین راستا سند چشم‌انداز قرآنی تنظیم شده که الگویی برای سراسر کشور است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر بر ایجاد و توسعه جبهه مقاومت رسانه‌ای در مساجد با بهره‌گیری از اسناد راهبردی بیانیه گام دوم انقلاب تأکید کرد و گفت: رسانه‌های استکباری ابزار فتنه‌انگیزی است که زیرساخت‌های فرهنگ کشورها و مرز اعتقادات امت و به خصوص مسلمانان موحد را مورد تهاجم نرم و سخت با استفاده از تکنولوژی نوین دیداری و شنیداری در فضای رسانه‌های نوبلوغ قرار می‌‌دهد.
یادآور می‌شود، حجت‌الاسلام ارزانی در ادامه در چهارمین جلسه شورای فرهنگی استاد بوشهر حضور یافت و با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار بوشهر دیدار کرد. همچنین وی در دومین روز سفر خود به استان بوشهر از مجتمع دیجیتالی کانون فرهنگی ــ هنری الغدیر در مصلی نماز جمعه شهر برازجان بازدید کرد.
حامد فکوری
عکاس: کیوان عمادی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: