کد خبر: 3829238
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛
مراسم بزرگداشت مرحوم محمود شهابی خراسانی در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ مهر نوشت: مراسم بزرگداشت مرحوم استاد محمود شهابی خراسانی، فقیه، حقوقدان و استاد ممتاز دانشگاه تهران، چهارشنبه ۲ مردادماه ۱۳۹۸ در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود.

محمود شهابی خراسانی در ادبیات شاگرد میرزا عبدالجواد ادیب نیشابوری، در فلسفه شاگرد آقابزرگ شهیدی معروف به آقابزرگ حکیم و در فقه و اصول شاگرد آقا میرزا محمد آقازاده (فرزند آخوند ملا محمدکاظم خراسانی) و حاج آقا حسین قمی بود. او پس از تکمیل مراحل علمی و اخذ درجه اجتهاد در ۱۳۴۵ ق / ۱۳۰۵ ش، از مشهد به اصفهان رفت. این استاد فقید در اصفهان از محضر شیخ محمد گنابادی معروف به حکیم خراسانی و محمدحسن فشارکی استفاده کرد. همچنین در حوزۀ درسی که بالاتر از «درس خارج» بود و به آن «کمپانی» می‌گفتند، تحت نظر شیخ محمدصادق خاتون‌آبادی شرکت کرد. او در سال ۱۳۲۰ به عضویت هیات‌علمی دانشکدۀ حقوق دانشگاه تهران درآمد و به تدریس «اصول» و «قواعد فقه» پرداخت و پس از تشکیل گروه‌های آموزشی در دانشگاه تهران، در سال ۱۳۴۲، رئیس گروه فقه و حقوق شد. مهدی محقق، سید احمد فردید، محسن جهانگیری، ناصر کاتوزیان، جعفر سجادی و… از جمله شاگردان این استاد ممتاز دانشگاه تهران هستند.

در این مراسم که از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹:۳۰ برگزار خواهد شد، حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ مهدی محقق، رئیس هیأت‌مدیره انجمن؛ سیدعبدالله انوار، عضو شورای علمی انجمن؛ اکبر ثبوت، محقق و پژوهشگر؛ محمد حسین ساکت، عضو هیأت‌مدیره مرکز پژوهشی میراث مکتوب و سید احمدرضا خضری، مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران سخنرانی می‌کنند.

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در خیابان ولی‌عصر(عج)، پل امیربهادر، خیابان سرلشکر بشیری، پلاک ۷۱ واقع است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: