کد خبر: 3832925
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

اعلام 3 کالای ضروری اربعین/ متقاضیان برپایی موکب تا نیمه شهریور فرصت دارند

گروه جامعه ــ دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی نیمه شهریور ماه را آخرین مهلت ثبت‌نام و دریافت پروانه موکب‌داری اربعین اعلام کرد و گفت: آب آشامیدنی بهداشتی، تجهیزات سرمایشی و یخ بهداشتی سه کالای ضروری اربعین امسال است.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات؛ یوسف افضلی اعلام کرد: تاکنون بیش از دو هزار و 200 درخواست صدور پروانه موکب‌داری در سامانه www.mokeb.org  ثبت شده است که از این تعداد هزار و 382 درخواست، تایید و پروانه ویژه آنها در حال صدور است.

وی با بیان اینکه متقاضیان برپایی موکب اربعین حسینی تا 15 شهریور فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه www.mokeb.org  مراحل ثبت‌نام را انجام دهند، گفت: درخواست صدور ویزای خادمان اربعین، فرم‌های ویژه ارسال وسایل نقلیه و محموله، جانمایی موکب‌ها، ارائه خدمات زیربنایی آب و برق، واگذاری زمین و سایر خدمات ستاد بازسازی عتبات به موکب‌ها تنها از طریق این سامانه خواهد بود.

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود شمار زائران ایرانی اربعین حسینی امسال از سه میلیون نفر فراتر رود، تصریح کرد: بر این اساس هدف‌گذاری شده تا ظرفیت اسکان موکب‌های ایرانی به یک میلیون و 800 هزار نفر در روز و ظرفیت پذیرایی نیز تا سه میلیون و 300 هزار پرس غذا در روز افزایش یابد.

افضلی با تاکید بر اینکه برپایی کنگره عظیم اربعین حسینی حرکتی مردمی است، گفت: با توجه به گرمای هوا و شرایط ویژه آب وهوای عراق از خیرین، مدیران موکب‌ها، کارخانه‌های تولید آب معدنی و عموم علاقه‌مندان به مشارکت در فیض میزبانی زائران اربعین حسینی دعوت می‌کنیم تا در زمینه تامین آب آشامیدنی بهداشتی، تجهیزات سرمایشی و یخ بهداشتی پشتیبان موکب‌های ایرانی مستقر در مبادی مرزی و اعتاب مقدسه باشند.

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی مشارکت در فیض میزبانی از زائران حسینی را هدف برپایی موکب‌های ایرانی دانست و خاطرنشان کرد: مردم و دولت عراق میزبان اصلی زائران اربعین حسینی هستند و برخلاف برخی جوسازی‌های معاندین، حضور موکب‌های ایرانی به معنای دخالت در امور داخلی عراق نیست.

براساس این گزارش، هموطنان عزیز می‌توانند با شماره‌گیری کد ستاره 780 ستاره 1040مربع (#1040*780*)، در فیض میزبانی از زائران اربعین حسینی مشارکت کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha