کد خبر: 3834807
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
نماینده پاکستان در سازمان ملل متحد ضمن تاکید بر غیرقانونی بودن اقدام هند در لغو وضعیت ویژه منطقه جامو و کشمیر گفت: اسلام آباد اقدام غیرقانونی دهلی‌نو را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داده است.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ «ملیحه لودی» در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی اظهار داشت: «امروز در نامه‌ای رسمی به رئیس شورای امنیت سازمان ملل از او درخواست کردیم نشست شورا را ترتیب بدهد. این شورا 11 قطعنامه با موضوع کشمیر تصویب کرده‌است و این قطعنامه‌ها پیشتر اجرایی شده‌اند. از این رو در چند روز آینده شاهد خواهیم بود که توجه جامعه بین المللی به این موضوع جلب خواهد شد. زیرا شرایط در کشمیر بسیار بسیار جدی است و ما از شورای امنیت درخواست می کنیم اقدام غیرقانونی هند را در جداسازی منطقه کشمیر مورد توجه قرار بدهد. همچنین از اعضای شورای امنیت می خواهیم بر اجرای قطعنامه‌هایی که اشاره کردم تاکید کنند.»
 
نماینده پاکستان در سازمان ملل در پاسخ به این پرسش که چه کشورهایی تاکنون از شما اعلام پشتیبانی کرده‌اند گفت: «کشورهای چین، ترکیه و سازمان همکاری کشورهای اسلامی حمایت خودشان را از موضع اسلام آباد اعلام کرده‌اند. این سازمان 15 کشور عضو دارد و بیانیه‌هایی صادر شده‌است.»
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: