کد خبر: 3835105
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
گروه بین‌الملل ـ آیت‌الله اراکی، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در تماس تلفنی بامداد امروز (پنجشنبه) با حجت‌الاسلام شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر نهضت اسلامی نیجریه گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از خبرگزاری تقریب؛ پس از آن که تلاش‌های بسیار آیت‌الله محسن اراکی که برای انجام مأموریتی در هند به سر می‌برد، برای عیادت از حجت الاسلام و المسلمین زکزاکی رهبر نهضت اسلامی نیجریه با موانعی روبرو شد، سرانجام او بامداد امروز پنجشنبه ۲۴ مرداد، طی تماسی تلفنی با شیخ ابراهیم زکزاکی شرایط جسمی و روحی وی را جویا شد.
 
طی این تماس دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب ضمن ابراز نگرانی از وضعیت شیخ زکزاکی به او اطمینان خاطر داد که جمهوری اسلامی و مجمع تقریب، تمام تلاش خود را برای کمک به روند درمان ایشان انجام خواهند داد.
همچنین در این تماس حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ ابراهیم زکزاکی ضمن تشکر از تلاش‌های انجام‌گرفته بیان کرد، هنوز سیر مراحل درمان ایشان در بیمارستان «مدانتا» آغاز نشده است. بنا به گفته دبیرکل مجمع جهانی تقریب روحیه شیخ ابراهیم زکزاکی بسیار خوب بوده و ایشان از مؤمنان درخواست دعای مخصوص داشته‌اند.

شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر نهضت اسلامی نیجریه پس از تحمل چهار سال حبس خانگی که منجر به وخامت حال جسمی وی شده بود، با رأی دادگاهی در نیجریه برای انجام مراحل درمانی از چند روز قبل وارد هند شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: