کد خبر: 3835113
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
توئیت نخست‌وزیر پاکستان/
گروه بین‌الملل ـ نخست‌وزیر پاکستان امروز، 24 مردادماه در توئیتی نسبت به تکرار فاجعه کشتار سربرنیتسا در کشمیر به جامعه بین‌الملل هشدار داد.

به گزارش ایکنا به نقل از «hamsaat.co»؛ عمران خان، نخست وزیر پاکستان همچنین در این توئیت نسبت به خطر پاکسازی نژادی مسلمانان در کشمیر هشدار داد و اعلام کرد: 12 روز از منع تردد، قطع کامل ارتباطات و اعزام نیروهای اضافی به منطقه‌ای که در آن نیروهای نظامی زیادی هستند، می‌گذرد و این در حالی است که نارندرا مودی، نخست وزیر هند در پاکسازی نژادی مسلمانان در ایالت «گجرات» سابقه دارد(اشاره به اعمال خشونت‌آمیز علیه مسلمانان در سال 2002 در زمانی که مودی سروزیر ایالت گجرات بود).

وی افزود: آیا جهان در برابر کشتاری دیگر در کشمیر مانند کشتار سربرنیتسا و پاکسازی نژادی مسلمانان در این منطقه سکوت خواهد کرد؛ بنابراین من به جامعه بین‌الملل هشدار می‌دهم که اگر اجازه جنین کشتاری را بدهد، جهان اسلام واکنش نشان خواهد داد و منجر به خشونت و افراط‌گرایی خواهد شد.

دولت هند چهاردهم مردادماه امسال از تصمیم این کشور برای لغو خودمختاری نسبی و اختیارات ویژه منطقه جامو و کشمیر خبر داد.

طبق اصل ۳۷۰ قانون اساسی هند، این منطقه به جز در مسائل دفاعی و امور خارجی، در سایر موارد از اختیارات خاص برخوردار بوده است.

پس از تصمیم دولت هند، تنش‌ها میان دهلی نو و اسلام آباد بر سر کشمیر تشدید شد و متعاقب آن پاکستان ضمن مخالفت با اقدام هند، روابط خود را با این کشور به حداقل رساند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: