کد خبر: 3836694
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
مدیر اجرایی و مشاور ستاد اربعین کشور با اشاره به آغاز ثبت از نام زائرین اربعین حسینی از اول شهریور ماه، گفت: امسال مزر خسروی نیز برای خروج زائران باز می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ مهر نوشت:‌ امیر مرادی بعدازظهر چهارشنبه در نشست ستاد اربعین گیلان که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد با اشاره به ثبت‌نام زائرین اربعین حسینی از روز جمعه هفته جاری، درباره مفاد تفاهم‌نامه ستاد اربعین مرکزی ایران با وزیر عراق اظهار کرد: حذف روادید، باز شدن مرز خسروی به عنوان چهارمین مرز خروجی، افزایش مدت زمان اعزام کاروان‌های موکب دار، انتقال مواد غذایی بصورت پلمپ شده از اول تا دهم محرم از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

مدیر اجرایی و مشاور ستاد اربعین کشور با بیان اینکه سامانه سما از جمعه برای ثبت نام از رائران حسینی فعال می‌شود و مبلغ ثبت نام برای زائرین ۲۵هزار تومان برای ثبت بیمه است، افزود: مبلغ بیمه شامل درمان تا سایر حوادث درمانی و انتقالی بین سه تا ۳۵۰ میلیون تومان است.

وی با اشاره به اختصاص ۱۴۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبارات مالی، گفت: از این مبلغ ۷۵میلیارد تومان به مرز مهران، ۵۰ میلیارد تومان به شهرستان‌های لرستان و خوزستان و ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به شهرداری‌های مرزی توزیع می‌شود که درصدد اختصاص دادن اعتبار ویژه‌ای به شهرداری های آستارا و رودبار برای اعزام زائرین هستیم.

مرادی تاکید کرد: تعامل فرمانداران شهرستان‌ها برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی درباره فرهنگ و آداب مردم عراق از جمله اقدامات ضروری در ایام اعزام کاروان‌ها به کربلا و نجف است.

مدیر اجرایی و مشاور ستاد اربعین کشور با اشاره به موضوع بهداشت و درمان در کربلا، گفت: کمیته بهداشت و درمان تنها وظیفه نظارت و کمیته امداد و نجات کلیه کارهای درمانی، تامین و انتقال ۲۰۰ نوع دارو به کربلا را بر عهده دارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: