کد خبر: 3836924
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
امام جمعه مسجد دهلی:
گروه بین‌الملل ــ سیداحمد بخاری، امام جمعه مسجد دهلی، با انتشار بیانیه‌ای از نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، خواست که به سرعت وضعیت جامو و کشمیر را به حالت عادی برگرداند تا دموکراسی و سیاست انسان‌دوستانه هند تضعیف نشود.

به گزارش ایکنا؛ در بیانیه‌ای که از سوی سیداحمد بخاری، امام جمعه مسجد دهلی، منتشر شده، آمده است: اخباری که از رسانه‌های ملی و بین‌المللی درباره کشمیر منتشر می‌شود نگران‌کننده است و گزارش برخی از سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر از جدی بودن چنین اوضاعی در این ایالت خبر می‌دهد.

وی از نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، خواست که به سرعت وضعیت جامو و کشمیر را به حالت عادی برگرداند تا نیروهای داخلی و خارجی دشمنان نتوانند دموکراسی و سیاست انسان‌دوستانه هند را تضعیف کنند.

امام جمعه مسجد دهلی همچنین از بازداشت رهبران اصلی جریان سیاسی در کشمیر ابراز نگرانی کرد و گفت: این افراد سیاستمدارانی هستند که همیشه قانون اساسی هندوستان و پرچم سه‌رنگ آن را در کشمیر بالا نگه داشته‌اند و نمی‌دانیم آنها امروز در چه وضعیتی قرار دارند.

ناامیدی مسلمانان از دولت هند در اجرای عدالت

وی افزود: اگر هند بخواهد به سوی پیشرفت گام بردارد، باید عدالت را رعایت و با همه به طور یکسان رفتار کند. امروزه در ذهن مسلمانان هندوستان این سؤال مطرح می‌شود كه ایالت‌ها و نهادها چه جایگاهی دارند و آنها برای حفظ امنیت خود باید از چه کسانی کمک بخواهند؟

بخاری با متهم کردن دولت اعلام کرد که امروز فضای وحشت در ابعاد مختلف کشور رو به افزایش است و رشد مداوم اضطراب جوانان مسلمان برای آینده کشور خوب نیست. ظلم، خشونت، نابرابری اجتماعی، نفرت مذهبی، تروریسم و بی‌عدالتی برای هند رفتارهای بجایی نیست.

وی همچنین گفت: این یک واقعیت است که هر وقت مسلمانان از دولت‌های هندوستان عدالت می‌خواهند ناامید می‌شوند، ولی باید به خاطر داشت که سر ستمگر روزی خُرد و ظالم به محضر عدالت ‌کشانده می‌شود. صدای مظلومان بی‌جواب نمی‌ماند و دست قدرت الهی هر متخلفی را به خاطر آنچه انجام می‌دهد مجازات می‌كند. این قانون قدرت الهی است و هرگز تخلف ندارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: