کد خبر: 3836982
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
گروه بین‌الملل ــ هفته‌نامه خبری «تایم» آمریکا، باغ قرآنی دبی را یکی از 100 مقصد گردشگری بزرگ و برتر جهان در سال 2019 معرفی کرده است.  
«باغ قرآنی دبی»؛ یکی از 100 گردشگاه برتر از نگاه «تایم» + عکسبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری «اسپوتنیک عربی»؛ مجله تایم در مقاله‌ای با عنوان «100 نقطه دیدنی جهان برای مسافرت در سال 2019»، باغ قرآنی شهر دبی امارات را یکی از گردشگاه‌های جدید دیدنی برشمرده است.
 
این باغ قرآنی شامل انواع درخت‌هایی است که در قرآن نام آنها ذکر شده و برخی قصه‌های این کتاب آسمانی را به تصویر کشیده‌ است.
 
این باغ برگرفته شده از معجزات قرآن کریم است که به منظور ترویج دین مبین اسلام ساخته شده‌ و ۱۲ گلستان و ۷ مجموعه از معجزات قرآن را دارد.
 
ایجاد پل‌های ارتباط فکری و فرهنگی با پیروان ادیان و فرهنگ‌های مختلف برای مشاهده دستاوردهای فرهنگی دین اسلام در عرصه‌های علمی و پزشکی از اهداف تأسیس این بوستان به شمار می‌آید و بازدیدکنندگان با مشاهده این باغ می‌توانند به فواید بسیاری از گیاهان ذکرشده در قرآن و شیوه استفاده از آن‌ها پی‌ببرند.

شهرداری دبی این باغ قرآنی را 9 فروردین‌ماه سال جاری به صورت رسمی در منطقه «الخوانیج» و به مساحت 64 هکتار و با هزینه‌ای بالغ بر 200 میلیون درهم امارات افتتاح کرد و بازدید از آن برای عموم رایگان است. بر اساس این گزارش، در هفته اول افتتاح این باغ قرآنی، بیش از صد هزار نفر از آن بازدید کرده‌اند.
 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: