کد خبر: 3837261
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
گروه بین‌الملل ــ دولت هند دیروز، 2 شهریورماه، از ورود هیئتی از احزاب مخالف دولت به منطقه جامو و کشمیر جلوگیری کرد.  

به گزارش ایکنا؛ به نقل از «آناتولی»، وینیت بونیا، مسئول حزب کنگره ملی هند، اعلام کرد: هیئتی از احزاب مخالف دولت دیروز، شنبه، به منظور بازدید از منطقه جامو و کشمیر، به شهر سرینگر سفر کردند، اما دولت هند اجازه ورود آنها را به این شهر نداد و همچنین آنان هنگام بازگشت به دهلی‌نو ساعت‌ها در فرودگاه سرینگر منتظر نگه‌ داشته شدند.
 
بونیا افزود: این گروه شامل رهبران 9 حزب سیاسی بودند که در میان آنها «راهول گاندی»، رهبر سابق حزب کنگره ملی هند؛ «سیتارام یشوری»، یکی از رهبران حزب کمونیست و «شراد یاداو»، از رهبران حزب جاناتا دال، دیده می‌شدند.
 
دولت هند دیروز اعلام کرد: احزاب مخالف به دلیل اوضاع نابسامان منطقه جامو و کشمیر، اجازه ورود به این منطقه را نخواهند داشت.

دهلی‌نو در ۱۴ مرداد سال جاری، بند 370 قانون اساسی هند درباره خودمختاری ایالت جامو و کشمیر را لغو کرد. به دنبال این اقدام، مقامات هندی تمام ارتباطات تلفنی، اینترنت و تلویزیون این منطقه را قطع کردند و تدابیر امنیتی را در خصوص حضور مردم کشمیر در معابر و رفت‌وآمد آنها به اجرا درآوردند. 
 
در بند 370 قانون اساسی هند، به مردم کشمیر اجازه داده شده بود که حق اقامت دائمی در این منطقه داشته باشند. آنها همچنین می‌توانستند در ادارات دولتی استخدام و از بورسیه تحصیلی برخوردار شوند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: