کد خبر: 3837449
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳
گروه بین‌الملل ــ سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی امروز خود در شهرک العین، تجاوزهای اخیر رژیم صهیونیستی به لبنان و سوریه را محکوم کرد.

به گزارش ایکنا  به نقل از المنار؛ سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، امروز، یکشنبه، 3 شهریورماه در سخنرانی خود به مناسبت سالروز آزادسازی ارتفاعات لبنان (منطقه جرود عرسان)، ضمن محکوم کردن تجاوزهای اخیر اسرائیل به سوریه و لبنان تصریح کرد: حضور گسترده مردم در این مراسم، نخستین پاسخ به تجاوزهای دیشب رژیم صهیونیستی است.
وی همچنین با اشاره به سالروز آزادسازی جرود عرسان گفت: این پیروزی مانند پیروزی در جنگ 33 روزه به همه گروه‌های مقاومت و ارتش سوریه و لبنان تعلق دارد.
نصرالله در ادامه تأکید کرد: تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به حریم هوایی لبنان و ارسال پهپاد به خاک این کشور، تجاوزی بسیار خطرناک است.
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: حمله دیشب با پهپادهایی صورت گرفت که نمی‌توان آن‌ها را خرید و استفاده کرد. پهپاد اولی، هواپیمای شناسایی و غیرمسلح بود و حزب‌الله این پهپادهای متجاوز را ساقط نکرده‌اند. برخی از جوانان می‌گویند که با مشاهده این پرنده که در ارتفاع پایین پرواز می‌کرد، به سمت آن سنگ پرتاب کردند و آن را ساقط کردند. بررسی این پهپاد نشان می‌دهد که به دلیل نقص فنی و اصابت سنگ سقوط کرده است و پهپاد دومی مسلح و انتحاری بود و برای اجرای عملیات آمده بود.
وی افزود: ما اعلام می‌کنیم که اگر پهپادهای اسرائیلی وارد حریم هوایی لبنان شوند، آنها را منهدم خواهیم کرد.
نصرالله در ادامه خطاب به اسرائیلی‌ها گفت: نتانیاهو به دنبال انتخابات است. او شما را به جهنم خواهد برد. سرنوشت نتانیاهو در این انتخابات یا زندان است یا نخست‌وزیری.
وی تأکید کرد: عادت احزاب اسرائیلی این است که با خون مردم منطقه، انتخابات را برگزار کنند. اما این بار با خون شما (اسرائیلی‌ها) انتخابات برگزار خواهد شد.
سیدحسن همچنین با اشاره به سالروز ربوده شدن امام موصی صدر و همراهانش تأکید کرد: دستاوردها، موفقیت‌ها و پیروزی‌هایی که حزب‌الله در سال‌های گذشته به دست آورده، به برکت حضور امام موسی صدر در لبنان بود.
دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به نقش ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان در آزادسازی و پاکسازی شرق لبنان و جرود عرسان، گفت: باید به این پیروزی افتخار کرد و باید از جمهوری اسلامی ایران، ارتش و ملت سوریه هم که در کنار لبنان ایستادند، تشکر و قدردانی کرد.
وی در ادامه افزود: آمریکا حامی داعش است و می‌خواهد که آن را در عراق احیاء کند، زیرا عراق به دنبال بیرون راندن نیروهای آمریکایی از این کشور است.
یادآور می‌شود، حزب‌الله و ارتش لبنان با کمک ارتش سوریه و متحدان آن‌ها ژوئیه (مرداد) سال ۲۰۱۷ عملیاتی را برای آزاد‌سازی مناطق جرود عرسال و قلمون غربی در لبنان از دست گروه‌های تروریستی آغاز کردند و توانستند مناطق آلوده به تروریسم بین سوریه و لبنان را پاکسازی کنند. سخنرانی امشب سیدحسن نصرالله نیز به مناسبت این پیروزی بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: