کد خبر: 3838350
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
گروه بین‌الملل ــ آیین تجلیل از حافظان فارغ‌التحصیل مؤسسه آموزش حفظ «ابوایوب انصاری» در شهر «مدان» بلغارستان به همت انجمن جهانی قرآن و سنت برگزار شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «ioqas.org.sa، انجمن جهانی قرآن و سنت وابسته به اتحادیه جهان اسلام با همکاری مؤسسه قرآنی «ابوایوب انصاری»، مراسمی به مناسبت بیستمین سالگرد آغاز فعالیت قرآنی در بلغارستان برگزار و طی این مراسم، از حافظان فارغ‌التحصیل این مؤسسه تجلیل کرد.
 
شیخ خالد عبدالکافی، معاون دبیرکل انجمن جهانی قرآن و سنت در امور آموزشی و علمی، گفت: این مراسم در راستای رهنمودهای شیخ محمد بن عبدالکریم العیسی، دبیرکل اتحادیه جهان اسلام و با هدف تجلیل از فارغ‌التحصیلان حافظ قرآن کریم مؤسسه «ابوایوب انصاری» شهر مدان بلغارستان برگزار شد.
 
مصطفی حجی، مفتی اعظم بلغارستان؛ استاد ودات احمد، رئیس مجلس شورای دارالفتوی این کشور؛ شیخ بیرعلی مومن، معاون مفتی اعظم بلغارستان؛ جمال مصل، سرپرست انجمن جهانی قرآن و سنت در کشورهای حوزه بالکان؛ استاد عبدالعزیز محمد، از اعضای انجمن؛ مقامات نهادهای اسلامی، امامان مساجد، معلمان مؤسسه و قرآن‌آموزان و اولیای آن‌ها از حاضران در این مراسم بودند.

این مراسم با قرائت قرآن آغاز شد و در ادامه سخنرانان ضمن تشکر از برگزارکنندگان مراسم، از تلاش‌های اتحادیه جهان اسلام و انجمن جهانی کتاب و سنت برای خدمت به قرآن در سطح جهانی قدردانی کردند.
 
سخنرانان این مراسم همچنین درباره فضیلت‌های قرآن سخنرانی و بر ضرورت رقابت در مسابقات حفظ کلام وحی تأکید کردند و در ادامه برگزاری محافل و مراسم‌هایی برای تشویق قرآن‌آموزان به رقابت در حفظ قرآن را خواستار شدند.
 
همچنین آنها حافظان را به مراجعه مداوم و تسلط بر قرآن و تطبیق آموزه‌های اخلاقی آن تشویق کردند و در پایان، جوایز و گواهینامه‌هایی به حافظان قرآن اعطا شد.

مراسم تجلیل از حافظان قرآن در بلغارستان
 
مراسم تجلیل از حافظان قرآن در بلغارستان
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: