برنامه حزب کانادایی برای مقابله با اسلام‌هراسی
کد خبر: 3840411
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶

برنامه حزب کانادایی برای مقابله با اسلام‌هراسی

گروه بین‌الملل ــ رهبر «حزب دموکراتیک نوین کانادا» در نشستی با رهبران مسلمانان این کشور برنامه‌های حزب خود برای مقابله با اسلام‌هراسی در کانادا را اعلام کرد.

برنامه حزب کانادایی برای مقابله با اسلام‌هراسیبه گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ابوت‌اسلام، رهبر حزب دموکراتیک نوین کانادا با حضور در نشست شورای ملی مسلمانان این کشور برنامه‌های خود برای مقابله با اسلام هراسی را اعلام کرد.

«جاگمیت سینگ» در این نشست که 200 نفر از فعالان دینی و اجتماعی در آن حضور داشتند، گفت: یکی از تعهدات ما این است که با شفافیت به مسئله اسلام‌هراسی بپردازیم و آن را محکوم کنیم. این کار قبلا هم انجام شده و اکنون وقت آن است که گام‌های بیشتری برداریم.

از جمله پیشنهاد‌های این حزب برای مقابله با اسلام‌هراسی، تقویت منابع مالی پلیس برای تحقیق در موارد وقوع جرایم ناشی از تنفر دینی علیه مسلمانان است.

در ماه ژوئن دولت کانادا نخستین استراتژی ضد نژادپرستی خود را اعلام کرد که بر اساس آن، 45 میلیون دلار برای مقابله با تبعیض سازمان یافته از طریق آموزش و دیگر برنامه‌های اجتماعی و افزایش اطلاعات عمومی درباره نژادهای مختلف در مدت 3 سال هزینه می‌شود. همچنین قرار است اداره‌ای برای نظارت بر اجرای این برنامه که «بسترسازی برای تغییر» نام‌گذاری شده تأسیس شود.

سال گذشته مرکز آمار کانادا اعلام کرد در سال 2017 در پی حمله به مسجد ایالت کبک، جرایم علیه مسلمانان نسبت به سال قبل آن 151 درصد افزایش یافت. با این حال بر اساس اعلام این مرکز، برای اولین بار در پنج سال اخیر آمار این جرایم در سال 2018 با کاهش روبرو شده است.
 
انتهای پیام
captcha